Trzydniowy kurs teatralny

Śląskie Laboratorium Pedagogiki Teatru

Śląskie Laboratorium Pedagogiki Teatru (ŚLPT) prowadzi nabór na trzydniowe, wyjazdowe warsztaty teatralne. Zajęcia przeznaczone są dla instruktorów, pedagogów teatralnych i miłośników teatru. Wszystkich tych, który prowadzą lub chcieliby prowadzić grupy teatralne

W programie zaplanowane są warsztaty m.in. z pedagogiki teatru, techniki scenicznej, animacji społecznej, uczestnicy dowiedzą się także jak pracować z bardzo małymi dziećmi. Zajęcia poprowadzą cenieni i znani w środowisku praktycy pedagogiki teatru.

Warsztaty będą miały charakter wyjazdowy i odbędą się w terminie od 1 do 3 września 2017 r. w Harcerskiej Bazie Obozowej – Kokotek (Osiedle Piłka, 42-700 Lubliniec).

Zgłoszenia należy wysyłać za pośrednictwem formularza do 24 sierpnia. Google: https://goo.gl/forms/T66PTviFip08Fpr33

Uczestnik warsztatów ponosi opłatę za noclegi i wyżywienie w wysokości około 250 zł.

Organizatorem i autorem kursu w ramach Śląskiego Laboratorium Pedagogiki Teatru jest Fundacja Szafa Gra, która w 2015 roku utworzyła ŚLPT i zorganizowała pierwsze warsztaty. Kursy proponowane przez Fundację cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem, a sam program Śląskiego Laboratorium Pedagogiki Teatru od 2015 roku przyciągnął już ponad 120 uczestników. W planach Fundacji jest dalsza współpraca z absolwentami kursu.

Wszystkie działania organizowane w ramach ŚLPT są ukierunkowane na integrację środowisk związanych z teatrem w jak najszerszym ujęciu.We wszystkich przygotowanych w ramach ŚLPT wydarzeniach ważnym zagadnieniem jest także budowanie więzi i świadomości kulturalnej społeczności lokalnych, zarówno w dużych skupiskach miejskich, jak i poza nimi. Śląskie Laboratorium Pedagogiki Teatru stwarza możliwość nabycia nowych umiejętności artystycznych i organizacyjnych dla wszystkich, którzy tworzą teatr. ŚLPT to platforma dająca możliwości rozwoju oraz integracji i wymiany dla środowisk związanych z twórczością teatralną.

Szczegóły: http://bit.ly/2wlGtC3
Kontakt:
e-mail: biuro@szafagra.org
tel: +48 884 886 083

 

(-)
Materiał organizatora
21 sierpnia 2017

Książka tygodnia

Polski teatr po upadku komunizmu. Lupa, Warlikowski, Klata
Wydawnictwo Naukowe PWN SA
Olga Śmiechowicz

Trailer tygodnia