Trzyma rękę na pulsie

"Klątwa, odcinki z czasu beznadziei -E03: Sabat dobrego domu" - reż. M. Strzępka

28 czerwca w Teatrze Imka odbędzie się premiera najnowszego spektaklu duetu Strzępka - Demirski "Klątwa, odcinki z czasu beznadziei E03: Sabat dobrego domu". To trzeci z czterech odcinków serialu teatralnego "Klątwa, odcinki z czasu beznadziei".

Najważniejszy teatralny duet po raz kolejny udowadnia, że trzyma rękę na politycznym, społecznym i religijnym pulsie kraju. Gdy przystępował do pracy nad pionierskim teatralnym serialem, mało kto wierzył, że ich sceniczna wizja katastrofy ma jakikolwiek sens. Tymczasem wojna na Ukrainie, kompromitacja politycznych elit i zmienna rola mediów ukazana w scenariuszu staje się faktem na naszych oczach.

Jeżeli chcecie wiedzieć, co wywołało przepowiedziane w pierwszym odcinku polityczne trzęsieniem ziemi, zobaczcie trzeci odcinek pokazujący kto stoi za każdą polityczną zmianą w kraju. Kanwą odcinka będzie wywołane okultystyczną niefrasobliwością przeniesienie bohaterów w czasy PRL-u, które pomoże wyjaśnić wiele tajemnic współczesności. W tym kilka tajemnic Watykanu. Padnie też odpowiedź na pytanie: co z tą Polską?

"Klątwa, odcinki z czasu beznadziei" to pierwszy serial teatralny Strzępki i Demirskiego. Twórcy wybrali tę formę, uznając, że rozbudowana, podzielona na odcinki opowieść lepiej oddaje pulsującą i zmieniającą się codzienność, szczególnie w burzliwych, pod względem politycznym i społecznym, czasach.

Teatr Imka: 28 i 29 czerwca, godzina 19:00

(-)
Materiał Teatru
28 czerwca 2014

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...