Tu Polskie Radio Warszawa...

"Całujcie mnie wszyscy w odbiornik" - reż. Jerzy Satanowski - Teatr Atelier w Sopocie

"Całujcie mnie wszyscy w odbiornik" to nowy spektakl Jerzego Satanowskiego, który jest poniekąd kontynuacją kultowego spektaklu na Novej Scenie TM Roma - Tuwim dla dorosłych. Akcja sztuki rozgrywa się w powojennej Warszawie - w studio radiowym i sięga czasów współczesnych. Premiera 4 października.

Od 14 do 18 sierpnia Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie zaprasza na przedpremierowy spektakl Teatru Muzycznego Roma pt. "Całujcie mnie wszyscy w odbiornik". Wydarzenie odbędzie się w ramach Sopockiego Lata Teatralnego.

Spektakl zaczyna się od znanego w tamtych czasach komunikatu używanego w audycjach Polskiego Radia "Tu Polskie Radio Warszawa nadajemy audycję w języku Polskim".

Jest to próba opisania powojennej historii Polski za pomocą pastiszu programu Polskiego Radia. Począwszy od budowy Pałacu Kultury aż do jego hipotetycznego rozpadu, który opisała Masłowska w "Wojnie Polsko Ruskiej". Mamy tu teksty Mrożka, Pilcha, Masłowskiej, Konwickiego, Kabaretu "Salon Niezależnych", fragmenty artykułów prasowych, wierszy socrealistycznych, a także piosenki Młynarskiego, Osieckiej, Przybory, Kofty, Wołka, Waligórskiego, Rosiewicza, Wałów Jagielońskich i innych.

(-)
Materiał Teatru
12 sierpnia 2013
Portrety
Jerzy Satanowski

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia