TUWIM DLA DZIECI - premiera internetowa

"Tuwim dla dzieci" - reż. Jerzy Jan Połoński - Teatr Miejski w Gliwicach

Nasz projekt „Mamo! Tato! Włącz Teatr!" już ruszył i nazbiera rozpędu. Od kilku dni nasi najmłodsi widzowie mają możliwość oglądania naszej pierwszej propozycji w teatralnym cyklu. Na kanale Facebook i Youtube Teatru Miejskiego w Gliwicach jest już dostępny premierowy spektakl „POD KOLOR" w reżyserii Daniela Arbaczewskiego. Zupełnie nieodpłatnie i bez logowania.

"POD KOLOR" to spektakl, w którym bawimy się kolorami, bawimy się wyobraźnią i kształtami ale też...uczymy się angielskiego. Przedstawienie jest doskonałym narzędziem edukacyjnym zarówno dla rodziców, jak też nauczycieli, pedagogów oraz lektorów języka angielskiego. Forma spektaklu online pozwala na oglądanie go kawałek po kawałku, w czasie kilku wieczorów (lub poranków) czy powtarzanie w nieskończoność ulubionych scen. Twórcy spektaklu namawiają również do traktowania spektaklu jako inspiracji do zabawy z maluchami, przenoszenia oglądanych scen i działań na swój domowy dywan, czy szukania własnych, nieodkrytych jeszcze przez nas pomysłów na wykorzystanie poduszek, kolorów, kształtów.

Od września spektakl będzie dostępny na żywo w repertuarze Teatru Miejskiego, na co już dziś serdecznie zapraszamy.
A już 5 lipca pojawi się w sieci kolejny tytuł w naszym projekcie „Mamo! Tato! Włącz Teatr". Będzie to spektakl, który część naszych widzów już zna i cały czas nuci w głowie zasłyszane w nim melodie. Mowa tu o przedstawieniu „Tuwim dla dzieci" w reż. Jerzego Jana Połońskiego. Spektakl dla widzów od lat 5 to wręcz musicalowa podróż przez najsłynniejsze wiersze Juliana Tuwima. Ale jest też kilka utworów, które nasi mali i duzi widzowie będą mogli odkryć po raz pierwszy. W spektaklu bawimy się teatrem przedmiotu, pojawiają się formy lalkowe czy też zabawne kostiumy przemieniające naszych aktorów na przykład w... warzywo.

Dla fanów baśni H.Ch. Andersena i trochę starszych widzów już dziś zapowiadamy spektakl „MAŁA SYRENA" w reż. Martyny Majewskiej. Spektakl będzie dostępny w sieci już w sierpniu.

Zachęcamy Państwa do subskrypcji naszych kanałów Youtube i Facebook. Wtedy będziecie na bieżąco z naszymi internetowymi propozycjami. Dostęp i linki do spektakli znajdziecie również na naszej stronie internetowej.
Cały projekt „MAMO! TATO! WŁĄCZ TEATR!" powstaje w ramach i dzięki dofinansowaniu z programu „Kultura w sieci" organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Daniel Arbaczewski
Materiał nadesłany
27 czerwca 2020

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia