Twarze i gęby, czyli Globisz u Gombrowicza

Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli

5 lutego w Muzeum Witolda Gomorowicza rozpoczynamy nowy cykl: "Twarze i gęby". Jego pierwszym gościem będzie Krzysztof Globisz

Nowy cykl spotkań w Muzeum Witolda Gombrowicza zainauguruje rozmowa ze znanym aktorem Krzysztofem Globiszem. Opowie ono swoich rolach w inscenizacjach tekstów Gombrowicza, o aktorstwie jako zawodzie i aktorstwie jako elemencie codziennych relacji międzyludzkich. Rozmowę poprowadzi dziennikarz Radia RMF Classic - Dariusz Stańczuk, z urodzenia radomianin.

Zapraszamy!

Niedziela 5 lutego, godzina 17.

Wstęp wolny! Liczba miejsc ograniczona.

UWAGA! Płatny autobus!

Wszystkich zainteresowanych dowiezie autobus ITS Michalczewski (opłata za przejazd w obie strony wynosi 6 zł).

Zbiórka o godz. 16.10 na przystanku autobusowym, przy centrum handlowym Vis a Vis, ul. Chrobrego. Powrót po zakończeniu spotkania.

***

Na kolejne rozmowy z cyklu "Twarze i Gęby" zapraszać będziemy nie tylko ludzi teatru, ale także postaci publiczne, które albo są znawcami "teatru dnia codziennego", albo też - świadomie lub nie - stali się jego aktorami. Będziemy próbowali konfrontować ich doświadczenie z doświadczeniem zapisanym w tekstach Witolda Gombrowicza. Rozmawiać będziemy po prostu o życiu - społecznym, zawodowym, osobistym, zajmując się szczególnie relacjami między Ja i Ty, tak ważnymi dla twórczości autora "Ferdydurke". O znanych twarzach i przyprawianych im gębach.

**

Krzysztof Globisz- urodził się w 1957 roku w Siemianowicach Śląskich. Jest absolwentem krakowskiej Akademii Teatralnej, w której obecnie pracuje jako nauczyciel akademicki. Od 1981 roku występuje na deskach teatru Starego w Krakowie, gdzie zagrał między innymi w "Ślubie" Witolda Gombrowicza w reżyserii Jarockiego, czy w przedstawieniu "Tango Gombrowicza" Mikołaja Grabowskiego wcielając się w rolę pisarza. W filmie debiutował w 1982 roku u Andrzeja Wajdy w "Dantonie" z Gérardem Depardieu. Pięć lat później zagrał w "Krótkim filmie o zabijaniu" Krzysztofa Kieślowskiego. Znany jest również z takich filmów jak: "Córy Szczęścia" Marty Mészáros, "Operacji Samum" Władysława Pasikowskiego, "Pana Tadeusza" i "Katyń" Andrzeja Wajdy, czy "Pornografii" Jana Jakuba Kolskiego.

(-)
Materiały Organizatorów
2 lutego 2012

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia