Twórcy i dyrektorzy na wystawie u Solskiego

Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

11. "odsłon" artystycznej twórczości kolejnych dyrektorów i twórców zaproszonych przez nich do współpracy zostanie przedstawionych na fotografiach w foyer teatru.

- Teatr pod ich rządami zmieniał się, wraz z czasami w których żyli - mówi Wioletta Ławniuk, koordynator pracy artystycznej a zarazem pomysłodawczyni wystawy. Były spektakle lepsze i gorsze, bardziej lub mniej zapamiętane przez publiczność.

Subiektywny wybór fotosów z 55. realizacji scenicznych zostało przedstawionych na wystawie zaprezentowanej we foyer tarnowskiego teatru. Warto je poznać ze względu na autorów, scenografów i reżyserów, aktorów, którzy gościli w ciągu ostatniego półwiecza w Tarnowie.

Nie zabraknie reżyserów, których inscenizacje zobaczymy podczas XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii TALIA 2014: Mikołaja Grabowskiego - "Apetyt na czereśnie" z 1971, Anny Augustynowicz "Brel" z 1990, Jacka Głomba "Miasto" z 1992 czy debiut aktorski Marcina Hycnara w "Małym Księciu" w 1995 roku.

Tak więc w kolejności przedstawiają się: Kazimierz Barnaś, Józef Morgała, Ryszard Smożewski, Barbara i Józef Zbiórgowie (na zdjęciu), Wiesław Hołdys, Jacek Andrucki i Jan Borek, Jerzy Sopoćko, Stanisław Świder, Wojciech Markiewicz, Edward Żentara, i Ewelina Pietrowiak w naszych "11. Odsłonach, nie tylko komediowych".

(-)
Materiał Teatru
23 września 2014

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...