Twórczy konkurs ku pomocy

Konkurs - Hospicjum Domowe - Teatr Animacji w Poznaniu

Teatr Animacji w Poznaniu zaprasza do wspólnego pisania!

Poznański Teatr Animacji ustanowił ten tydzień Tygodniem dla Hospicjum Domowego, które od 1997 roku prowadzi Wielkopolskie Stowarzyszenie Wolontariuszy Opieki Paliatywnej. Celem akcji jest zachęcenie widzów do zapoznania się z działalnością tej instytucji, którą można znaleźć pod linkiem: https://www.hospicjum-domowe.poznan.pl/. Teatr organizuje w związku z tym wyjątkowy konkurs.

Od wtorku do soboty (9-13 marca) widzowie Teatru Animacji napiszą bajkę dla najmłodszych podopiecznych Hospicjum. Każdego dnia na fanpage'u Teatru Animacji na Facebooku (pod linkiem: https://www.facebook.com/teatranimacji) będą publikować swoją propozycję kolejnych części opowiastki, a nad jej kształtem będzie czuwała Malina Prześluga. Dramaturg teatru nie tylko wybierze te propozycje, które pojawią się w ostatecznej wersji bajki, ale także zadba o to, by historyjka miała odpowiednio teatralną formę. W ten sposób powstanie Bajka Pełna Dobra, a jednocześnie... scenariusz słuchowiska.

Dla autorów najciekawszych fragmentów Bajki Teatr Animacji przygotował nagrody: vouchery oraz płyty z piosenkami ze spektakli.

Natasza Thiem
(-)
8 marca 2021

Książka tygodnia

Pomarli
Wydawnictwo Czarne
Waldemar Bawołek

Trailer tygodnia