Tworzą nową rzeczywistość

"Pojedynki" - Arleta Godziszewską, Piotr Szekowski - Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki

W czwartek, 24 kwietnia Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki zaprasza na kwietniową odsłonę "Pojedynków". Na Scenie na dole w Wariatka Restaurant & Cocktail Bar zobaczymy: Arletę Godziszewską oraz Piotra Szekowskiego. Początek aktorskich zmagań o godz. 19.

"Pojedynki" to projekt, który już na dobre zagościł na czwartej teatralnej scenie u Węgierki i cieszy się coraz większym zainteresowaniem widzów. To wydarzenie specjalnie wymyślane i tworzone danego wieczoru. W trakcie kolejnych odsłon aktorzy na oczach publiczności zmieniają się w postaci, w danym momencie tworzą nową, nieistniejącą jeszcze chwilę temu, wciągającą rzeczywistość. Tym razem na Scenie na dole zmierzą się: Arleta Godziszewska oraz Piotr Szekowski.

Widzowie jak zwykle mają szansę stworzyć własny scenariusz tego wieczoru. Wystarczy, że opiszą postać, miejsce oraz zdarzenie, którego przebieg chcieliby zobaczyć na scenie, wg poniższego schematu:

- po pierwsze "postać" (w 10 zdaniach): jej wiek, cel (co ma do załatwienia, do czego dąży) oraz jakie problemy napotka na swojej drodze.
- po drugie "miejsce" (w 10 zdaniach): rzeczywiste lub fantastyczne, porę dnia oraz krótki opis otoczenia, w którym znajduje się opisana wcześniej postać,
- po trzecie "zdarzenie" (w 15 zdaniach): jego początek, przebieg, punkt kulminacyjny oraz zakończenie.

Swoje propozycje należy przesyłać na adres: widzowie@dramatyczny.pl. Autorzy najciekawszych propozycji tradycyjnie otrzymają zaproszenia na spektakle Teatru.

Bilety na "Pojedynek" w cenie 15 zł dostępne są w Kasie Teatru oraz na www.dramatyczny.pl/bilety. Ilość miejsc ograniczona!

Zapraszamy!

(-)
Materiał Teatru
23 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Tamara Łempicka. Sztuka i skandal
Wydawnictwo Marginesy
Laura Claridge

Trailer tygodnia

12. Festiwal Sztuk Alt...
Paweł Wrona
Odkrywanie świata sztuk alternatywnyc...