Tydzień z Gretą i spotkanie z aktorem

"Greta Garbo przyjechała" - reż. Anna Augustynowicz - Teatr Współczesny w Szczecinie

Nominowany do Bursztynowego Pierścienia spektakl "Greta Garbo przyjechała" grany będzie przez tydzień w Teatrze Współczesnym. Szczecińska scena zaprasza nie tylko na przedstawienia, ale też na spotkania z odtwórcą głównej roli - Maciejem Wierzbickim, także kandydatem do Bursztynu.

"Greta Garbo przyjechała" to koprodukcja TW i festiwalu Kontrapunkt. Sztukę Franka McGuinnessa wyreżyserowała Anna Augustynowicz. Akcja rozgrywa się w małym irlandzkim miasteczku. Do sławnego malarza przyjeżdża jego przyjaciółka, Greta Garbo, legendarna gwiazda kina. W domu artysty, jako służba, pracuje rodzina dawnego właściciela posesji. Wizyta aktorki budzi w nich tęsknoty i marzenia, wiedzą jednak, że większość z nich nie ma szans się spełnić.

Znakomity spektakl, prezentowany będzie w dniach 2-6 listopada oraz 8-10 listopada (początek-godz. 19).

Teatr zaprasza także na spotkanie z Maciejem Wierzbickim do Empiku Kaskada (5 listopada, godz. 16). Aktor na co dzień gra w stołecznym Teatrze Montownia. Rola Garbo została zauważona przez Jacka Sieradzkiego, w jego prestiżowym, corocznym "Subiektywnym spisie aktorów teatralnych". Krytyk napisał wówczas: "On naprawdę zagrał boską Gretę - wyniosłą, władczą i skrajnie samotną Szwedkę, która zlatuje na prowincję jak egzotyczny ptak, swoją kolorowością i nie-z-tego-światowością wytrącając z równowagi miejscowych. Zagrał samą odmienność gwiazdy i cenę płaconą za tę odmienność, subtelnie, półtonowo. A że nie wyglądał dokładnie tak jak Greta na zdjęciach - mój Boże, czemu teatr miałby być tak dosłowny?".

Do 28 października w Teatrze Współczesnym trwa konkurs, w którym wygrać można dwuosobowe bilety na sztukę Augustynowicz. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie o to, kto kreuje tytułową rolę w przedstawieniu i wysłać ją na adres Biura Obsługi Widza. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie teatru.

 

(kas)
Kurier Szczeciński
24 października 2013

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia