Tydzień z Krystyną Jandą

propozycja TVP Kultura

Jest jedną z ikon polskiego życia artystycznego. Aktorką spełnioną w wybitnych filmach i kreacjach teatralnych, które przeszły do legendy, dyrektorką założonego przez siebie Teatru Polonia.

Do historii polskiego kina weszła przebojowa, jako Agnieszka - uparta dziennikarka za wszelką cenę poszukująca prawdy w "Człowieku z marmuru" Andrzeja Wajdy, który rozpoczyna nasz kolejny Tydzień z Gwiazdą. 

W jego ramach przypomnimy również piosenki śpiewane przez aktorkę do tekstów m.in. Agnieszki Osieckiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej oraz Bolesława Leśmiana w programie "Śpiewający aktorzy" we wtorek o godz. 19.05. A wśród filmów prezentowanych w paśmie znalazły się: "Dyrygent" Andrzeja Wajdy, w którym Janda stworzyła niezwykły duet z Andrzejem Sewerynem, swoim ówczesnym mężem; "Matka swojej matki", w którym na ekranie pojawiła się z kolei córka Krystyny Jandy - Maria Seweryn; wyreżyserowana przez aktorkę "Pestka" - adaptacja książki Anny Kowalskiej oraz "Tatarak" (na zdjęciu) w reżyserii Andrzeja Wajdy. Zapraszamy od poniedziałku do piątku od godziny 19.00.

Emisja 23-27 lipca, od godz. 19.00, TVP Kultura

(-)
Materiały TVP
24 lipca 2012
Portrety
Krystyna Janda

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia