Tygodniowe obchody Dnia Dziecka

3. Festiwal Teatralna Karuzela

Od 1 do 8 czerwca w Teatrze PINOKIO w Łodzi trwać będzie III edycja Festiwalu Teatralna Karuzela 2013. Zakręcony Festiwal to nie tylko huczne, tygodniowe obchody Dnia Dziecka, ale także największe w Łodzi wydarzenie kulturalne poświęcone sztuce dla najmłodszych.

Festiwal Teatralna Karuzela to święto dla małych widzów oraz ich rodziców i nauczycieli. Teatr Pinokio od 3 lat w okolicach Dnia Dziecka przybliża łodzianom to, co najciekawsze w twórczości dla dzieci w Polsce. W tym roku będzie można zobaczyć spektakle o najwyższym poziomie artystycznym, podejmujące tematy nurtujące i ważne.

2 czerwca o godz. 12.00 pokazy festiwalowe zainauguruje barwny spektakl dla dzieci od 6 roku życia – „Słoń i kwiat" Grupy Coincidentia i Białostockiego Teatru Lalek. 3 czerwca o godz. 18.00 Teatr Baj Pomorski w Toruniu opowie o pięknie relacji rodzinnych w spektaklu „Pręcik". 4 czerwca o godz. 11.00 zostanie zaprezentowany wybitny spektakl dla młodzieży – „Wnyk" Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. Opole pokaże również „Nusię i wilki" – opowieść o przezwyciężaniu strachu dla dzieci od lat 4 (5 czerwca o godz. 11.00). Tego samego dnia (godz. 9.00 i 11.00) odbędzie się projekt teatralno-edukacyjny „Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana" przygotowany przez Instytut Teatralny z Warszawy. Na Karuzeli nie może zabraknąć także spektakli dla „najnajów". Nurt ten reprezentować będzie Teatr Atofri z Poznania z „Lulajką" (6 czerwca, godz. 9.00 i 18.00). 7 czerwca o godz. 18.00 pokazy konkursowe zamknie spektakl dla młodzieży i widzów dorosłych „Ściananaświat" Teatru Polskiego w Poznaniu. Teatr Pinokio zaprezentuje: „Kopciuszka", „Maszynę do opowiadania bajek" oraz „Balladyny i romanse".

Istotną częścią Festiwalu jest także program towarzyszący, w ramach którego będzie można wziąć udział w: wystawie ilustracji Grażki Lange, czytaniu współczesnej dramaturgii Maliny Prześlugi i Roberta Jarosza, warsztatach familijnych prowadzonych przez mistrzów improwizacji muzycznej i story tellingu (Paweł Romańczuk, Beata Frankowska, Michał Malinowski), dyskusjach w klubie festiwalowym na temat tabu w literaturze dla dzieci, koncercie „Piosenek do grania na nosie" oraz zakręconym kiermaszu „Robi się w Łodzi".

W czerwcu w Teatrze PINOKIO w Łodzi powstanie wspólna przestrzeń do fantazjowania, oswajania strachów, przemyśleń, rozmowy i zacieśniania relacji między światem dzieci a światem dorosłych. Już teraz można zarezerwować bilety na Festiwal i zapisać się na bezpłatne wydarzenia karuzelowe.
Aby wprowadzić widzów w atmosferę festiwalową, Teatr PINOKIO organizuje przez cały maj zbiórkę zdjęć, które kojarzą się z tematem karuzeli oraz zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na „Stracha na strachy". Wystawa fotografii zostanie otwarta 1 czerwca na inauguracji Festiwalu. Organizując konkurs „Strach na stracha" Teatr PINOKIO chce zachęcić małych widzów do oswajania swoich lęków przez stworzenie form plastycznych, których celem jest odpędzanie wilków, potworów, Baby Jag i innych strachów dzieciństwa. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 1 czerwca. Najciekawsze propozycje zostaną nagrodzone wejściówkami na Festiwal oraz pinokiowymi upominkami. Wszystkie strachy prze cały tydzień będą czuwać nad uczestnikami Karuzeli na podwórku Teatru PINOKIO w Łodzi.

Rezerwacja biletów indywidualnych i grupowych, zapisy na bezpłatne wydarzenia oraz zbiórka zdjęć:
Biuro Promocji i Upowszechniania Teatru
Czynne od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30.
ul. Kopernika 16, Łódź
tel. 42 636 66 90, fax. 42 636 29 93
email: marta@teatrpinokio.pl

Kasa biletowa:
Czynna od poniedziałku do piątku w dniach, w których grane są spektakle na godzinę przed
spektaklem do godz. 13.45, w niedziele w godz. 10.00-13.00.
ul. Kopernika 16, Łódź
tel. 42 636 13 41
e-mail: karolina@teatrpinokio.pl

(-)
Materiał Teatru
23 maja 2013

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...