Tygrys Pietrek na WOŚP

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś" przyłączy się do wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

13 stycznia 2019 roku po raz kolejny zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś" przyłączy się do tej szlachetnej akcji już dzień wcześniej, tj. 12 stycznia.

Tuż po premierowym spektaklu „Pod adresem marzeń", czyli około godz. 18-tej odbędzie się licytacja pacynki, zaprojektowanej przez Dariusza Panasa na potrzeby spektaklu „Mały Tygrys Pietrek" (premiera odbyła się w 2018 roku), do roli Doktora. Lalka zrobiona jest z materiału i gąbki. Jest mała, lekka i funkcjonalna, animuje się ją jednym palcem.

Tytułowy bohater Tygrys Pietrek, aby spotkać się z Doktorem i tym samym pomóc swojej chorej mamie, musiał pokonać swój strach. Weźmy przykład z Tygryska Pietrka, nie bójmy się pomagać. Spotkajmy się z Panem Doktorem, może się okazać, że oprócz dobrego uczynku, zyskamy dobrego kompana do zabawy dla naszych dzieci lub po prostu bardzo ładnie wyglądającą i bardzo dobrze wykonaną lalkę do kolekcji.

Zapraszamy do licytacji lalki, a co za tym idzie, wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Kontakt: Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach, Jolanta Świstak, kierownik literacki, tel. 666-042-368, mail: jolanta.swistak@teatrkubus.pl

Jolanta Świstak
Materiał Teatru
8 stycznia 2019

Książka tygodnia

Jak przejąć kontrolę nad światem nie wychodząc z domu
Wydawnictwo Literackie
Dorota Masłowska

Trailer tygodnia

(F) Paralele
Marek Zimakiewicz
„Paralele”, to inicjatywa Fundacji An...