Tym, którzy nie powrócili z morza

"Opera w plenerze" - Opera na Zamku w Szczecinie

Są już w sprzedaży bilety na cykl "Opera w plenerze". Dla fanów Opera na Zamku przygotowała nie lada okazję. Przy zakupie biletów w ofercie pakiet "Opera w plenerze" na koncert na Cmentarzu Centralnym i "Hrabinę Marice", bilety na Turniej Tenorów można otrzymać w cenie biletów zbiorowych.

Koncert poświęcony "Tym, którzy nie powrócili z morza" to jedno z ważniejszych cyklicznych wydarzeń organizowanych przez Operę na Zamku. W tym roku podczas czerwcowego wieczoru zabrzmią cztery niezwykłe utwory: Adagietto z V symfonii Gustawa Mahlera, Metamorfozy Ryszarda Straussa i Adagio na smyczki Samuela Barbera oraz wokaliza z filmu "Dziewiąte wrota" autorstwa Wojciecha Kilara. Orkiestrę poprowadzi Jerzy Wołosiuk.

22 czerwca zapraszamy na jeden z największych operetkowych hitów wszechczasów -"Hrabinę Maricę" Imre Kalmana.

Nietypowa i świeża adaptacja, w której królować będzie wyobraźnia i surrealizm a miejsce akcji przeniesie się do nieba. A w niebie - wiadomo - wydarzyć może się wszystko. Reżyseruje Natalia Babińska.

Piękne głosy, porywające arie i bardzo wymagająca publiczność - szczeciński Wielki Turniej Tenorów to najbardziej oczekiwane wydarzenie artystyczne lata. W tym roku odbędzie się jego szesnasta edycja. Co roku uczestniczy w niej kilkunastu tenorów w całego świata. Śpiewacy rywalizują o względy publiczności, która nagradza wykonawców symboliczną różą. Tryumfuje ten, którego publiczność obdarzy największą liczbą kwiatów.

W tym roku w cyklu "Opera w Plenerze":
14 czerwca, godz. 21, Cmentarz Centralny - koncert "Tym, którzy nie powrócili z morza", bilety 15-30 zł.
22 czerwca, godz. 21, Teatr Letni - premiera operetki "Hrabina Marica", bilety 30-80 zł.
28 czerwca, godz. 20:30, Teatr Letni - gala 16. Wielki Turniej Tenorów, bilety 40-120 zł.

Małgorzata Klimczak
Głos Szczeciński
5 czerwca 2014

Książka tygodnia

Historia męskości
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia