U Solskiego goście ze Wschodu

"Ukraina-Polska Tranzyt" - Teatr im. P. Saksaganskowo z Białej Cerkwii na Ukrainie

Magiczny spektakl łączący ze sobą taniec, śpiew i wysoki poziom gry aktorskiej, w wykonaniu blisko czterdziestoosobowego zespołu artystycznego. To tylko niektóre atrakcje jakie czekają na Tarnowian podczas gościnnego występu Teatru im. P. Saksaganskowo z Białej Cerkwii na Ukrainie.

Już 7 lutego o godz. 17.00 i 20.00 na Dużej Scenie Solskiego prawdziwe artystyczne show "Ukraina-Polska Tranzyt".

Tarnowska publiczność nie pierwszy raz będzie miała okazję podziwiać zespół Teatru Muzycznego im. P. Saksaganskowo na Ukrainie. Aktorzy gościli już u nas w 2011 roku prezentując podczas Festiwalu Komedii Talia "Rewizora". Jednak tym razem przygotowali coś specjalnego. Twórcy spektaklu "Polska-Ukraina transit" pomieszali style i gatunki, pokazując tym samym różnice i podobieństwa między narodami. Muzyka klasyczna, ludowa i pop, humor i wnikliwość tekstów. Przedstawienie stworzone z czułością i miłością dla sztuki i widza, tak zapowiada się niezwykle barwne widowisko.

- Występ teatru z Białej Cerkwii niewątpliwie będzie dużym przeżyciem dla widzów. Nie często na rodzimych scenach realizowane są spektakle z tak wielkim rozmachem, dużą obsadą, tańcem i śpiewem. Dlatego myślę, że piękno ludzkiego ducha ukazane za pomocą takich środków wyrazu pobudzą wrażliwość publiczności- mówi Karolina Białas z działu organizacji.

(-)
Materiał Teatru
4 lutego 2014

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...