U Witkacego w Supsku

Próby w Nowym Teatrze im.Witkacego w Słupsku

Ruszyły próby do spektakli: „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku" i "Nocnego Autobusu"

1. Próby do spektaklu „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku"

Właśnie rozpoczęliśmy próby do spektaklu "Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku" Doroty Masłowskiej. Reżyseruje Paweł Światek, scenografię i kostiumy projektuje Marcin Chlanda a w obsadzie biorą udział Igor Chmielnik, Monika Janik, Krzysztof Kluzik, Wojciech Marcinkowski, Marta Turkowska. Spektakl powstaje w koprodukcji Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku oraz Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.

Tragikomiczny dramat Doroty Masłowskiej opowiada o współczesnej Polsce widzianej oczyma dwójki tytułowych bohaterów. Parcha i Dżina poznają się na imprezie tematycznej zorganizowanej pod hasłem „bieda", w czasie której zaczynają udawać imigrantów. Otrzeźwienie przychodzi, kiedy pozbawieni dokumentów, telefonu i pieniędzy znajdą się w środku nocy w lesie, z którego nie mają jak się wydostać. Lekkomyślny żart staje się początkiem pełnej przygód i przedziwnych spotkań podróży powrotnej do Warszawy, której finału nikt nie jest w stanie przewidzieć.

Spektakl powstaje w koprodukcji Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku oraz Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.

Dorota Masłowska „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku"

Reżyseria: Paweł Świątek / Scenografia i kostiumy: Marcin Chlanda / Obsada: Igor Chmielnik, Monika Janik, Krzysztof Kluzik, Wojciech Marcinkowski, Marta Turkowska.

Premiera 23.09.2017 r. Duża Scena - Nowy Teatr w Słupsku / 29.09.2017 r. Filharmonia Kaszubska w Wejherowie

2. Próby do spektaklu „Nocny Autobus"

Nie próżnujemy! Na dużej scenie od wtorku 9 września trwają próby do przedstawienia "Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku" a na małej scenie rozpoczęliśmy dzień później (10.09.2017) przygotowania do spektaklu "Nocny autobus" Michała Walczaka w reżyserii Tomka Kaczorowskiego. Produkcja powstaje dzięki stypendium Prezydenta Miasta Sopotu oraz stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego oraz we współpracy z sopockim Teatrem Boto.

Michał Walczak „Nocny autobus"
Reżyseria: Tomasz Kaczorowski /Obsada: Bożena Borek, Jerzy Karnicki
Premiera 08.09.2017 r. Mała Scena - Nowy Teatr w Słupsku / 24.09.2017 r. Teatr Boto w Sopocie
„Nocny autobus" to psychologiczna a jednocześnie bardzo poetycka opowieść o spotkaniu dwojga osób – kobiety i mężczyzny, próbie ich porozumienia, odnalezienia siebie w mglistej rzeczywistości. Współczesny język, urwane dialogi, wypowiedziane słowa składają się na dramat bohaterów mających sobie bardzo wiele do powiedzenia choć rozmawiających o niczym. Wszystko w oczekiwaniu na nocny autobus – a może na coś zupełnie innego...

Produkcja powstaje dzięki stypendium Prezydenta Miasta Sopotu, stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla Tomasza Kaczorowskiego oraz we współpracy z sopockim Teatrem Boto.

(-)
Materiał Teatru
16 sierpnia 2017

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia