Ucieczka w świat fantazji

"Ziemne dziecko" - reż. Krzysztof Ogłoza - Szkoła Aktorska Haliny i Jana Machulskich przy Polskim Ośrodku ASSITEJ

Debiut aktorski słuchaczy Szkoły Machulskich na scenie Studia Teatralnego Koło przy ul. Mińskiej 25 w Warszawie. Spektakl można zobaczyć 29 maja 2015 r. o godz. 19:00.

"Zimne dziecko" to sztuka znanego niemieckiego dramaturga Mariusa von Mayenburga, która rozgrywa się w zamkniętym kręgu rodziny. Tu wszyscy uzależnieni są od zajmowania się wyłącznie sobą. Jedyną pasją i namiętnością bohaterów jest nieustająca gra pozorów i ucieczka w świat fantazji. Zacierają się granicę między tym co realne, a wyobrażone, co w konsekwencji umożliwia bohaterom odkrycie najskrytszych pragnień i tajemnic. Wnikliwa analiza kryzysu relacji rodzinnych, dosadnie ujęta w "Zimnym dziecku" nasuwa pytanie o przyszłość człowieka wychowującego się w społeczeństwie pozbawionym miłości.

"Zimne dziecko" to spektakl dyplomowy studentów III roku Szkoły Aktorskiej Machulskich. Reżyserem przedstawienia jest Krzysztof Ogłoza - aktor teatralny i filmowy oraz pedagog w Szkole Aktorskiej Machulskich, na co dzień związany z Teatrem Dramatycznym w Warszawie. Znany z ról w takich produkcjach, jak m.in. "Ki", "Chce się żyć", "Układ zamknięty", "Jak żyć", "Żurek", "Drzazgi" czy "Koniec świata".

Scenografką przedstawienia jest Agnieszka Roszkowska - aktorka również na stałe związana z Teatrem Dramatycznym w Warszawie oraz współpracująca z Teatrem Starym w Krakowie, Teatrem Studio, Teatrem Rozmaitości oraz Teatrem IMKA. Grała m.in. w przedstawieniach Jerzego Jarockiego, Krystiana Lupy i Agnieszki Glińskiej.

Za projekcje wideo odpowiada Paweł Kloc - reżyser filmu "Kołysanka z Phnom Penh", polskiego kandydata do Oscara dla najlepszego dokumentu. Autorką plakatu jest Magdalena Burdzyńska - malarka i graficzka. Katarzyna Figura objęła projekt patronatem honorowym.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

(-)
Materiał Teatru
29 maja 2015

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...