Uczta dla pasjonatów sztuki baletowej

7. edycja Międzynarodowego Konkursu Baletowego "Złote Pointy"

Dzisiaj rozpoczyna się prawdziwa uczta dla pasjonatów sztuki baletowej - 7. Międzynarodowy Konkurs Baletowy "Złote Pointy 2013" i jednocześnie 13. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Baletowego "Najlepszy Absolwent Szkól Baletowych w Polsce 2014". Występy będzie można obejrzeć w hali Opery na Zamku.

Konkurs rozpocznie się spektaklem baletowym szczecińskiej Opery na Zamku "Odcienie namiętności" (o godz. 19), 9 kwietnia odbędzie się pierwszy dzień konkursowy, w tańcu klasycznym (o godz. 17), następnego dnia - konkurs z tańca współczesnego (o godz. 17), a na 11 kwietnia zaplanowano "Międzynarodową Galę Gwiazd Baletu". W ostatnim dniu publiczność zobaczy laureatów konkursu, prezentację uczniów i absolwentów Warszawskiej Szkoły Baletowej w etiudzie klasycznej i współczesnej oraz duet gwiazd baletu - Jennifer Rivery Lary i Marcina Krajewskiego.

W tegorocznej edycji konkursu, oprócz 15 absolwentów polskich szkół baletowych, będzie okazja zobaczyć absolwentów z Pragi, Budapesztu, Berlina i Lwowa. Z kolei jedenastu uczniów ubiegać się będzie o stypendia artystyczne.

(MON)
Kurier Szczeciński
8 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...