Unikalne trasy spacerów po miejscach związanych z teatrem

Spacerownik Teatralny

Wrocławski Teatr Lalek wraz z Instytutem Teatralnym im. Z. Raszewskiego w Warszawie serdecznie zapraszają dzieci i dorosłych na spacer teatralny "Teatr poszukiwany!" szlakiem historycznych lokalizacji Wrocławskiego Teatru Lalek.

Historia Wrocławskiego Teatru Lalek, który w 2016 roku obchodził swoje 70-lecie, układa się w opowieść o ciągłym szukaniu miejsca i sprawdzaniu kolejnych pomysłów na siebie. Zachęcamy, żebyście ruszyli śladem tych poszukiwań i podczas spaceru spróbowali odpowiedzieć sobie na pytanie: czego właściwie potrzebuje teatr, by działać pełną parą? Może coś wyda Wam się szczególnie ważne?

SPACEROWNIK TEATRALNY "TEATR POSZUKIWANY!"

Start: 21 maja 2017 (niedziela) / godz. 16:00
Wrocławski Teatr Współczesny, ul. Rzeźnicza 12

Czas trwania: ok. 1 h

Prowadzące: Katarzyna Krajewska (Wrocławski Teatr Lalek), Joanna Krukowska (Instytut Teatralny)

Spacerownik Teatralny to projekt zainicjowany w 2015 roku podczas obchodów 250-LECIA TEATRU PUBLICZNEGO W POLSCE, których koordynatorem był Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
W ramach Spacerownika w wielu miastach Polski zostały przygotowane unikalne trasy spacerów po miejscach związanych z teatrem, stanowiące oryginalną propozycję aktywnego spędzenia czasu, umożliwiające jednocześnie poszerzenie wiedzy o dziejach polskiego teatru i odniesienie ich do lokalnej historii.

(-)
Materiał Teatru
16 maja 2017

Książka tygodnia

Historia męskości
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...