Upiór w galerii

"Upiór w operze" - reż. Wojciech Kępczyński - Opera i Filharmonia Podlaska

Musicalowy Upiór i piękna Christine pojawią się w niedzielę w łomżyńskiej Galerii Veneda. Mieszkańcy Łomży i okolic będą mogli spotkać się z odtwórcami głównych ról w przebojowym spektaklu "Upiór w operze" Andrew Lloyda Webbera: Damianem Aleksandrem i Edytą Krzemień.

Towarzyszyć im będzie Bartłomiej Łochnicki - musicalowy Raoul de Chagny. Zabrzmią najpiękniejsze partie wokalne z musicalu Andrew Lloyda Webbera, który ciągle od premiery w 1986 roku w Londynie, przyciąga tłumy widzów. Do tej pory "Upiora w operze" wystawiono w 27 krajach świata, w 150 miastach i przetłumaczono na 13 języków. W Polsce musical miał swoją premier 6 lat temu w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. Wyreżyserował go dyrektor Romy Wojciech Kępczyński. Od maja ubiegłego roku spektakl pokazywany jest w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. To druga polska instytucja kultury mająca prawa do pokazywania tego spektaklu. Do tej pory obejrzało go ponad 46 tysięcy widzów. W Białymstoku prezentowana jest oryginalna wersja Teatru Muzycznego Roma wzbogacona o pełen skład orkiestrowy, prawdziwe organy i możliwości techniczne najnowocześniejszej sceny w Polsce.

"Upiór w operze" to historia oszpeconego i samotnego geniusza muzyki, ukrywającego się w piwnicach paryskiej opery. Zakochuje się on w młodej chórzystce Christine, której przez wiele lat udzielał lekcji śpiewu. W dniu jej debiutu niespodziewanie pojawia się Raoul - dawna miłość Christine. Upiór postanawia wyjawić śpiewaczce swoje uczucia. "Upiór w operze" jest połączeniem muzyki klasycznej z niezwykle dynamiczną muzyka rockową. Trzeba podkreślić, że muzyka Andrew Lloyda Webbera została napisana pod olbrzymie emocje grających w musicalu aktorów - mówi Wojciech Kępczyński.

Wizyta Upiora w Venedzie przygotowywana jest przez Operę i Filharmonię Podlaską we współpracy z łomżyńskim Radiem Nadzieja, które otwiera tam na czas wydarzenia swoje studio.

Z myślą o rodzinach z dziećmi przygotowaliśmy także specjalne warsztaty, które poprowadzi aktor znany z popularnej bajki muzycznej "Jaś i Małgosia" - Andrzej Danieluk.

Zapraszamy w niedzielę 23 marca na godzinę 12:00 do Galerii Veneda w Łomży (ul. Zawadzka 38).

Na miejscu będzie można kupić także bilety na "Upiora w operze". Musical będzie grany w Białymstoku w tym sezonie artystycznym do 18 maja.

(-)
Materiał Opery
21 marca 2014

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia