Urodziny Kamienicy w marcu

Teatr Kamienica w Warszawie

Marzec dla Teatru Kamienica, to miesiąc szczególny, bowiem 24 marca Teatr będzie świętował trzecie urodziny. Z tej okazji oprócz spektakli, które będą wystawiane jednocześnie na dużej i małej scenie, widzowie będą mogli zwiedzać wystawy tematyczne, które będą prezentowane w przestrzeniach całego Teatru, aż do kwietnia.

W marcu na Scenie Parter, będzie można obejrzeć spektakle” „Ptaszek” (z udziałem: Olgi Bończyk, Katarzyny Żak i Tomasza Bednarka), „Super Susan” (z udziałem Ewy Kasprzyk), „Piękne Pani i Panowie”, a także monodram w wykonaniu Justyny Sieńczyłło „Mój Dzikus”, oraz „Polska jest najśmieszniejsza” czyli recital Krzysztofa Daukszewicza.

Na dużej scenie Oficyna, prezentować będziemy spektakl „Za rok o tej samej porze” z Olgą Bończyk i Piotrem Gąsowskim, „I tak Cię kocham” z Katarzyną Skrzynecką i wyjątkowo Emilianem Kamińskim, w roli Filipa. Będziemy prezentować także „Czarne serca” autorstwa Domana Nowakowskiego, spektakl ukazujący historię Warszawy oraz historię stołecznego klubu piłkarskiego Polonia.  Także w marcu będzie można zobaczyć romantyczną historię człowieka wyklętego, rzekomego grzesznika, tak naprawdę poszukującego prawdziwej  miłości, czyli „Testament cnotliwego rozpustnika” z Katarzyną Cichopek i Przemysławem Cypriańskim.

Gościnnie, na scenie Teatru Kamienica w marcu wystąpią także  Aleksiej Igudesman i Hyung-ki Joo, dwaj muzycy klasyczni, uznani przez świat ze swoje unikatowe i pełne humoru występy, które łączą ze sobą  komedię, klasyczną muzykę oraz pop-kulturę.

Monika Dziekan
Materiały Teatru
10 lutego 2012

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...