Urodziny Łodzi z Teatrem Powszechnym

W weekend od 28 do 30 lipca 2017 r. po raz 594. świętujemy Urodziny Łodzi.

Przez trzy dni grać będziemy dla łodzian nasze kultowe komedie, zapraszamy na warsztaty aktorskie, oprowadzanie po Teatrze oraz drugą odsłonę „Nocnego odczytywania awangardy".

Harmonogram wydarzeń Teatru Powszechnego w Łodzi:
28 lipca 2017
o godzinie 11:00
o godzinie 12:00
o godzinie 13:00
o godzinie 14:00
Zwiedzanie Teatru Powszechnego od kulis, warsztaty z elementarnych zadań aktorskich oraz historia Teatru Powszechnego i naszej malowanej kurtynie zatytułowanej "Zdumiewająco nieprzemysłowy duch" – jednej z dwóch używanych w Polsce malowanych kurtyn.
Wstęp wolny

28, 29 i 30 lipca 2017 o 19:00
„Szalone nożyczki"
Teatr Powszechny w Łodzi, Duża Scena
Kultowa komedia grana na deskach Teatru Powszechnego w Łodzi od 18 lat, gdzie w 1999 roku odbyła się polska prapremiera. Jeden z najchętniej oglądanych łódzkich spektakli. Ciągle zapełniający widownię Powszechnego Salon fryzjerski „Szalone nożyczki" słynie z doskonałej obsługi i profesjonalnych usług, niestety na jego nienaruszonej reputacji pojawia się skaza – morderstwo w sąsiadującym z salonem mieszkaniu dokonane przez nieznanego sprawcę. Podejrzani są zarówno pracownicy salonu, jak i jego klienci. I tu do akcji wkraczają... widzowie! To Państwo biorąc czynny udział w śledztwie wskazują winnego, to dzięki Wam dzielni policjanci mogą odtworzyć feralne zdarzenie z najdrobniejszymi szczegółami, to wreszcie Państwo, Widzowie, decydujecie o zakończeniu sztuki.
Bilety: 25 złotych

29 lipca od 22:00 do 0:00
"Nocne odczytywanie awangardy" - druga odsłona
Teatr Powszechny w Łodzi
Zapraszamy do Teatru Powszechnego w Łodzi na czytanie performatywne esejów twórców zaliczanych do grona najważniejszych przedstawicieli awangardy.

Prezentowane teksty nawiązywać będą do multimedialnej wystawy "Awangarda to stan umysłu", którą możecie oglądać w foyer Teatru. Wystawa przygotowana została wspólnie z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie towarzyszy XXIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Teksty zostaną odczytane przez aktorów Teatru Powszechnego - Jarosława Dziedzica, Michała Lachetę i Arkadiusza Wójcika.
Wstęp wolny

30 lipca 2017 o 17:00
„Pomoc domowa" w Manufakturze
Rynek Manufaktury
Teatr Powszechny w Łodzi i Manufaktura przygotowały wspólny prezent dla łodzian z okazji 594. Urodzin Łodzi. Na Rynku zaprezentowana zostanie komedia „Pomoc domowa", kolejna część teatralnego „serialu", którego bohaterką jest pomoc domowa Nadia, czyli prawdziwy agent w spódnicy, która wszystko wie, wszystko widzi i wszystko ma pod kontrolą. Czy u nowych pracodawców uda jej się uniknąć plątania w damsko-męski galimatias? Czy zapanuje nad sercowym bałaganem swoich nowych gospodarzy? I jakie tajemnice sama skrywa?
Znakomita komedia Camolettiego w brawurowym, przygotowanym specjalnie dla Teatru Powszechnego w Łodzi przekładzie Bartosza Wierzbięty, znanego szerokiemu gronu odbiorców, jako twórcy polskich dialogów do takich filmów animowanych, jak m.in. „Shrek", „Rybki z ferajny", „Misja Kleopatra", „Asterix i Obelix", „Madagaskar", „Sezon na misia", „Kot w butach", „Film o pszczołach", „Hotel Transylwania".

Od czwartku 27 lipca od 14:00 i od 19:00 w Manufakturze na stoisku Teatru Powszechnego w Łodzi zlokalizowanym koło punktu informacyjnego w galerii handlowej możecie Państwo odbierać bezpłatne wejściówki na spektakl. Jedna osoba może odebrać dwa bezpłatne bilety na spektakl.

(-)
Materiał Teatru
25 lipca 2017
Wątki
Lato 2017

Książka tygodnia

Banksy
Wydawnictwo ARKADY
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia