Urodziny w Teatrze

Wspólne świętowanie urodzin Pippilotty Wiktualii Firandelli Złotomonetty Pończoszanki

W dniach 20 – 21 września Teatr im. Wilama Horzycy zaprasza na wspólne świętowanie urodzin Pippilotty Wiktualii Firandelli Złotomonetty Pończoszanki, dla przyjaciół po prostu Pippi.

W dniach 20 – 21 września Teatr im. Wilama Horzycy zaprasza na wspólne świętowanie urodzin Pippilotty Wiktualii Firandelli Złotomonetty Pończoszanki, dla przyjaciół po prostu Pippi. To pierwsze z cyklu trzech spotkań „Weekend teatralny dużej rodziny", który jest organizowany w ramach projektu pn. „Promocja marki Województwa Kujawsko-Pomorskiego poprzez wydarzenia kulturalne". Oferta Teatru skierowana jest do rodzin wielodzietnych ze szczególnym uwzględnieniem wspólnych działań rodziców i dzieci w przestrzeni teatru.

20 września (sobota) zapraszamy na artystyczne warsztaty rodzinne zorganizowane wokół spektaklu „Pippi Pończoszanka" w reżyserii Adama Biernackiego: „Być jak Pippi", „Zabawa w cyrk" i „Gryzmołki rodzinne". Tematem przewodnim spotkania będzie cyrk, dlatego Teatr im. Wilama Horzycy zamieni się na chwilę w arenę cyrkową. Będzie także okazja sprawdzić się we wspólnym rysowaniu, malowaniu i bazgroleniu. Warsztaty poprowadzą: Marta Lewandowska – koordynator pracy artystycznej w Teatrze im. Wilama Horzycy i pedagog teatru („Być jak Pippi"), Aleksandra Bednarz – aktorka Teatru im. Wilama Horzycy („Być jak Pippi"), Jan Bajtlik – absolwent wydział grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, członek Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej („Gryzmołki rodzinne"), Marzena Lesiak – akrobatka, trenująca slackline (chodzenie po taśmie) i akrobatykę w powietrzu (chusta, lina, trapez, duo trapez) oraz prowadząca animacje z dziećmi i dorosłymi z zakresu sztuk cyrkowych („Zabawa w cyrk") i Mateusz Kownacki – specjalista w żonglowaniu piłkami, maczugami, obręczami; znawca contact jugglingu, diabolo oraz żonglerki partnerskiej i grupowej („Zabawa w cyrk").

Z kolei w niedzielę 21 września zapraszamy do rodzinnego oglądania spektaklu „Pippi Pończoszanka" w reż. Adama Biernackiego. Po spektaklu nastąpi wspólne świętowanie urodzin rudowłosej bohaterki. W programie: urodzinowe upominki od Pippi, zabawy i atrakcje dla dzieci, zwiedzanie zakamarków teatru, sesja fotograficzna z Pippi, słodka niespodzianka i niepowtarzalna teatralna atmosfera.

Szczegółowych informacji o projekcie udziela Biuro Obsługi Widzów (tel. 56 622 55 66).

(-)
Materiał Teatru
16 września 2014

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia