VoicEncounters

Instytut im. Jerzego Grotowskiego

Już w najbliższy czwartek Instytut Grotowskiego zaprasza na pierwszy koncert w ramach VoicEncounters. W ramach seminarium praktycznego od 14 do 24 kwietnia będzie można wziąć udział w warsztatach, koncertach, spotkaniach oraz wykładach i konferencji poznając kultury wokalne z całego świata. Wśród wykonawców m.in.: śpiewacy z Korsyki, Sardynii, Sycylii, Turcji, Hiszpanii, Ukrainy, Iranu, Egiptu i Gruzji. Gościem specjalnym seminarium będzie Diamanda Galás.

Tegoroczną edycję, organizowaną przez Instytut im. Jerzego Grotowskiego i Teatr ZAR we współpracy z Centre for Performance Research i Site de pratiques théâtrales Lavauzelle, tworzą cztery linie programowe:
„Mediterraneas", czyli męskie konfraternie z basenu Morza Śródziemnego: Cuncordu de Orosei z Sardynii oraz Arciconfraternita del SS. Sacramento alla Madrice z Sycylii, Cuncordu de Cuglieri z Sardynii, Cunfraterna di a Serra z Korsyki oraz zespół In Medias Res i Schola Gregoriana Silesiensis.

„Giving Voice" (Kristin Linklater, Olga Szwajgier, Jorge Parente, Chan E. Park, Tomasz Rodowicz, Elina Toneva i Tomasz Krzyżanowski z Teatru CHOREA, Fátima Miranda).

„My Voice is My Country" (Ditte Berkeley z Hiszpanii/Polski, Aram i Virginią Kerovpyanowie z Francji, Natalia Połowynka z Ukrainy, Bente Kahan z Norwegii/Polski, Mahsa i Marjan Vahdat oraz Atabak Elyasi z Iranu, zespół Mazaher z Egiptu, Selda Öztürk, Diler Özer, Metehan Dada, Alican Karapınar z Turcji, Mariana Sadovska z Ukrainy/Niemiec).
„Ślady/Traces" (grupa Nanila/członkowie rodziny Pilpanich z Gruzji, chór Sakhioba z Gruzji, chór Asoghig z Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego św. Trójcy w Stambule).

Koncerty odbywać się będą we wrocławskich kościołach oraz Synagodze pod Białym Bocianem.
Podczas VoicEncounters będzie można dodatkowo zobaczyć spektakl „Armine, Sister" Teatru ZAR. 22, 23 i 24 kwietnia o godz. 21 w Studiu Na Grobli.

Wydarzeniem specjalnym będzie wykład Diamandy Galás połączony z pokazem filmu „Schrei 27" i spotkaniem z artystką, który odbędzie się 24 kwietnia o godz. 17:00 w Teatrze Polskim (Scena im. Jerzego Grzegorzewskiego, ul. Gabrieli Zapolskiej 3). Wstęp na wykład jest wolny.

Istnieje możliwość zakupu karnetu na siedemnaście koncertów w ramach seminarium praktycznego VoicEncounters: http://www.biletin.pl/pl/koncert/voicencounters-voicencounters-karnet-wroclaw-2016/4358/bilety.html

Bilety: 30 zł
Kontakt: sekretariat@grotowski-institute.art.pl
tel. 71 34 45 320
Prosimy o odbiór biletów w Sekretariacie (Przejście Żelaźnicze) w terminie uzgodnionym podczas dokonywania rezerwacji.
Więcej informacji: http://grotowski-institute.art.pl/projekty/voicencounters-04-2016/

(-)
Materiał Instytutu Grotowskiego
13 kwietnia 2016

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...