W 67.rocznicę

"Awantura Warszawska. Waszyngton-Moskwa-Londyn" - reż. Michał Zadara - Muzeum Powstania Warszawskiego

Spektakl został stworzony na podstawie dokumentów wysyłanych przez Winstona Churchilla, Józefa Stalina, Franklina Roosevelta, polskich dowódców, a także korespondencji pomiędzy dyplomatami angielskimi, amerykańskimi, radzieckimi i polskimi w trakcie Powstania Warszawskiego.

Michał Zadara przygląda się dyplomacji międzynarodowej sprzed 67. lat, a także stara się ukazać losy Polski, w szczególności walczącej Warszawy.

Spektakl będzie można oglądać zarówno chodząc między aktorami, grającymi postaci historyczne, jak i odbierać go jako rodzaj filmu montowanego na żywo. Michał Zadara realizuje swój projekt z zespołem twórców współpracujących przy wydarzeniach teatralnych ostatnich lat, takich jak Utopia będzie zaraz w Starym Teatrze, Orseteia w Operze Narodowej, Anty-Edyp w Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Teatrze Polskim, czy Wielki Gatsby w Teatrze Polskim w Bydgoszczy.

Premiera spektaklu Awantura Warszawska. Waszyngton – Moskwa – Londyn odbędzie się 1 sierpnia o godz. 24.00 w Sali pod Liberatorem Muzeum Powstania Warszawskiego, ul. Grzybowska 79. Kolejne spektakle odbędą się w dniach 2-5 sierpnia o godz. 20.00.

Wstęp na spektakl wyłącznie z ważnym, nieskasowanym, biletem wstępu do Muzeum Powstania Warszawskiego wraz z dołączoną wejściówką na spektakl. Bilety wraz z wejściówką do nabycia w kasie MPW, od 20 lipca, od godz. 14.00 (cena 10 zł).

oprac. mo
Dziennik Teatralny
20 lipca 2011

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...