W Bagateli premiera na koniec roku

"V.I.P." - reż. Małgorzata Bogajewska - Teatr Bagatela w Krakowie

28 grudnia na Scenie na Sarego Teatru Bagatela premiera sztuki Stiga Larssona "V.I.P" w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej.

V.I.P. to perwersyjna tragikomedia Stiga Larssona. Za punkt wyjścia bierze niespodziewaną wizytę naczelnego dyrektora w domu jednego z pracowników. Dotychczasowe życie Maxa i Anny zmienia się w pełną bezwarunkowego podporządkowania grę. Relacje międzyludzkie potrafią być - o czym doskonale wiemy - zaskakujące. A do czego jesteśmy w stanie się posunąć, aby nie stracić pracy?

Prapremiera spektaklu w 1987 (w reżyserii autora) w sztokholmskim Królewskim Teatrze Dramatycznym nosiła znamiona skandalu. Publiczność poczuła się zdezorientowana i oszukana z uwagi na miejsce wystawienia oraz tytuł sztuki, zapowiadające zgoła inne treści. Dzięki kreacji w roli tytułowej Ernsta-Hugona Järegrda (znanego polskim widzom z filmów Larsa von Triera) przedstawienie zagrano 83 razy przy kompletach publiczności i pokazała je również szwedzka telewizja. Przez lata było także wystawiane w wielu teatrach w Szwecji i za granicą.

Premiera: 28 grudnia 2013, Scena na Sarego 7

Gala premierowa: 16 stycznia 2014, Duża Scena

(-)
Materiał Teatru
29 grudnia 2013

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia