W brzuchu mamy też coś słychać

"Opera na 9 miesięcy" - Muzeum Narodowe w Szczecinie

Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza na nowy cykl warsztatów adresowanych do kobiet w ciąży i ich partnerów

Współpraca specjalistów w dziedzinie położnictwa z muzykami orkiestry Opery na Zamku zaowocowała powstaniem nowatorskiej formy zajęć prowadzących do umocnienia więzi nienarodzonego jeszcze dziecka z rodzicami. Pierwsze zajęcia odbędą się juz 5 lutego o godz. 11.00 w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego przy Wałach Chrobrego.

***

"Opera na 9 miesięcy"

Okres oczekiwania na narodziny dziecka, dziewięć miesięcy, jest czasem rozwoju dziecka, ale także jego rodziców. Już w życiu prenatalnym można stymulować rozwój dziecka, a jednym z lepszych sposobów to dźwięk - swego rodzaju język porozumiewania się między ludźmi.

Dzięki spotkaniom "Opera na 9 miesięcy" rodzice mogą wkroczyć w świat muzyki, która koi i pomaga znaleźć drogę do swojego dziecka, aby już w tym okresie móc budować z nim głęboką więź. Warto spędzić choć kilku chwil w ciągu owych magicznych pierwszych dziewięciu miesięcy życia dziecka - zanim Ono jeszcze się urodzi - w otoczeniu żywej muzyki, tańca, relaksu, harmonii ze światem. Dobrze byłoby aby to właśnie muzyka wprowadzała dziecko do życia, a rodzicom przed jego narodzinami pomogła kształtować jego rozwój i muzyczny smak od samego początku jego istnienia.

Głos ma wielką siłę, a dźwięk docierający do dziecka w brzuchu mamy może ukoić jego zmysły i pobudzić do muzycznych doznań. Rodzice mówiąc do dziecka, śpiewając mu piosenki, dają mu do zrozumienia, że jest dla nich ważne i kochane.

Słuchając brzmień muzyki na żywo, z muzykami Opery, można poczuć jak dziecko cieszy się, gdy rodzice starają się nawiązać z nim kontakt, pobudzić go do zabawy, i uspokaja się, gdy jest kołysane do snu - a także sprawić sobie wiele przyjemności: masażu, nauki śpiewu, wizualizacji, ćwiczeń całego ciała...

Cena biletu- 27 zł od osoby

Aleksandra Masłach, Celina Szwinta, Sławomir Madal
Materiały Organizatorów
10 stycznia 2011

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...