W cyklu Evviva L'arte

Teatr Collegium Nobilium Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza

Krystyna Kofta – pisarka, felietonistka, autorka scenariuszy, dramatów i słuchowisk radiowych, blogerka. Pod koniec 2013 roku wydała autobiografię Kobieta zbuntowana. To jej kolejna książka odkrywająca przed czytelnikami życiorys autorki (Lewa, wspomnienie prawej, Monografia grzechów).

Katarzyna Kolenda-Zaleska – dziennikarka radiowa i telewizyjna, publicystka. Za film dokumentalny Życie bywa znośne o Wisławie Szymborskiej została uhonorowana nagrodą ministra kultury i dziedzictwa narodowego. W dokumencie Strateg przybliża sylwetkę Zbigniewa Brzezińskiego. Jest pierwszą osobą, którą legendarny doradca prezydenta Cartera „wpuścił" z kamerą do swojego życia.

Opowieść auto/biograficzna ma w naszej kulturze sporą tradycję i staje się coraz częstszą formą wypowiedzi. Zyskuje też często społeczny wymiar – terapeutyczny, edukacyjno-dydaktyczny. Pytanie o osobiste doświadczenia z „grzebaniem" w życiorysach – własnych i bohaterów swojej twórczości, w literaturze i w innych mediach – będzie punktem wyjścia do rozmowy z gośćmi najbliższej edycji Evviva l'arte.

Bohaterami spotkań pod tym szyldem byli dotychczas między innymi: Piotr Fronczewski i Wojciech Pszoniak, Jacek Dehnel i Eustachy Rylski, Anda Rottenberg i Agata Tuszyńska, Dorota Roqueplo i Allan Starski, Juliusz Machulski i Jan Wróbel, Paweł Mykietyn i Włodek Pawlik, Leszek Dawid i Adam Woronowicz oraz Barbara Krafftówna, Kazimierz Kutz, Jerzy Stuhr, Andrzej Wajda, Julia Hartwig.

Natalia Adaszyńska, autorka projektu

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa W.A.B. podczas spotkania będzie można kupić książki Krystyny Kofty.

Krystyna Kofta i Katarzyna Kolenda-Zaleska: Życio-rysowanie

21 stycznia, godz. 19.00, Teatr Collegium Nobilium

prowadzenie Rafał Sławoń, wstęp wolny

(-)
Materiał Teatru
18 stycznia 2014

Książka tygodnia

Sztuka aktorska Aleksandry Śląskiej
Uniwersytet Gdański
Marta Cebera

Trailer tygodnia