W czterech ścianach

"Zamknięty świat" - reż: D. Taraszkiewicz - Teatr Impresaryjny Finestra, gość. w BTD

Miłośnicy dobrej zabawy tej sztuki przegapić po prostu nie mogą. Kombinacje na temat miłości, przyjaźni i zwariowanych relacji rodzinnych. W poniedziałek, 30 stycznia, o godz. 17.30 i 20.30 na deskach Bałtyckiego Teatru Dramatycznego będzie można zobaczyć "Zamknięty świat" w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza.

Kłamstwo w kłamstwie i intryga w intrydze - tak w skrócie można określić tę, dziejącą się w czterech ścianach, komedię. Dodatkowo na scenie obserwujemy rozbrajający śmiechem pojedynek dwóch gigantek polskiej sceny rozrywkowej: Krystyny Sienkiewicz, wcielającej się w postać ekscentrycznej staruszki, i Zofii Czerwińskiej - miłującej się w darciu kotów sąsiadki.

Lucyna (Krystyna Sienkiewicz), przemiła singielka na emeryturze, by zabić nudę wymyśla sposób na towarzystwo nie do końca lubianej koleżanki. Sprytnie wykorzystując swoją starczą nieudolność, nieświadomie wplątuje siebie, znerwicowaną córkę Antoninę (Anna Dereszowska), Filipa (Rafał Cieszyński) - syna lekkoducha, maczającego swoje nieskażone pracą rączki w brudnych interesach - oraz tajemniczego bezdomnego w historię, której finałem są fajerwerki Palermo odpalone wraz z mężem nieboszczykiem na kilkanaście godzin przed nocą sylwestrową.

Produkcja Teatru Finestra to pierwsza w Polsce sceniczna adaptacja "Zamkniętego świata" Catherine Aigner, co czyni ten spektakl jeszcze bardziej atrakcyjnym. Po natłoku brytyjskich komedyjek, w których głównym tematem są damsko-męskie relacje erotyczne, z przyjemnością można obejrzeć współczesną komedię, która nie tylko bawi, ale też posiada drugie, jakże głębokie dno. Zabawnie, ironiczne, z przymrużeniem oka, dla tych, którzy w teatrze szukają teatru, a nie tylko serialowej rozrywki na żywo.

Bilety w cenie 90 zł można bez wychodzenia z domu zamówić w koszalińskiej bileterii internetowej na stronie: www.KupBilecik.pl. Można je również kupić w kasie BTD.

Joanna Krężelewska
Głos Koszaliński
26 stycznia 2012

Książka tygodnia

Cztery Dramaty
Wydawnictwo Ossolineum
Cyprian Norwid

Trailer tygodnia