W czyje ręce trafi Wrocławska Nagroda Teatralna?

Laureatów poznamy 26 listopada

26 listopada o godz. 19 we Wrocławskim Teatrze Współczesnym poznamy laureatów tegorocznej edycji Wrocławskiej Nagrody Teatralnej i Wrocławskiej Nagrody Muzycznej. Zwycięzcy otrzymają od Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza czek w wysokości 10 000 zł.

Galę uświetni prezentacja Czesław Solo Act - Czesława Mozila.

Wśród nominowanych do Wrocławskiej Nagrody Teatralnej są:
Sebastian Majewski za prowokacyjną interpretację historii i perfekcyjny warsztat reżyserski w spektaklu "Świadectwa wzlotu upadku wzlotu wzlotu wzlotu upadku i tak dalej Antka Kochanka",Maciej Masztalski za perwersyjną grę z widzem w spektaklu "9 rekonstrukcja", Konrad Imiela za oryginalną koncepcję sezonu zmieniającą kanoniczny wizerunek teatru muzycznego, Ewelina Adamska Porczyk za wyjątkową kreację aktorską i świetny ruch sceniczny w koncercie galowym 33. PPA "Tak Jest - piosenki Jacquesa Brela".

W muzyce poważnej nominowani są w tym roku:
Ernst Kovacic, za znakomite nagrania, w wyszukanym repertuarze, dokonane z Wrocławską Orkiestrą Kameralną "Leopoldinum", Magdalena Kulig i Magdalena Blum za płytę "Elegie", Paul Preusser jako pomysłodawca Festiwalu Muzyki Johna Cage'a oraz organizator projektu Flexible Orchestra we Wrocławiu

W muzyce rozrywkowej kapituła nominowała:
Kubę Stankiewicza za płytę "Spaces", Piotra Damasiewicza za obfitujący w nagrania i dobre koncerty sezon, za śmiałe projekty wykraczające poza granice muzyki, Piotra Turkiewicza za nowatorską koncepcję i wysoki poziom festiwalu Jazztopad oraz za umożliwienie młodym jazzmanom z różnych krajów spotkania na jednej muzycznej scenie.

Nagrody przyznaje kapituła, w skład której wchodzą recenzenci i krytycy muzyczni, teatralni oraz przedstawiciele Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia.

(-)
Materiał nadesłany
10 listopada 2012

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia