W "Czytaniu świata" Neil LaBute

"Gruba świnia" - Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu

Najbliższe "Czytanie świata" w radomskim Teatrze im. Jana Kochanowskiego wypada 14 lutego, w święto zakochanych. Nic więc dziwnego, że poświęcone będzie właśnie temu z najpiękniejszych uczuć. Aktorzy wypowiedzą się za pomocą tekstu Neila LaButa "Gruba świnia"

Teoretycy mają problem z zakwalifikowaniem sztuki do jakieś jednego gatunku. Sytuuje się między czarną komedią i dramatem. Historia jest prosta: młody człowiek, pracownik korporacji Tom, zakochuje się w dowcipnej, ale odbiegającej kształtami od obowiązujących standardów, bibliotekarce Helen. Ale ponieważ nie lubimy tych, którzy różnią się od nas, nie mieszczą się w normach, nie będzie to miłość prosta.

Wielbiciele romansów pośmieją się i wzruszą losem bohaterów. Zwolennicy głębszych myśli znajdą tu ciekawą wypowiedź na temat naszej tolerancji, zmieniających się społecznych i kulturowych norm, konformizmu i asertywności. Bo ciało tytułowej "Grubej świni" jest dla autora tylko pretekstem do nieco głębszego przyjrzenia się współczesnemu człowiekowi. Po prezentacji, jak zwykle, zapraszamy do dyskusji o tekście.

Czytają: Agnieszka Wilkosz, Patrycja Zywert, Krzysztof Chudzicki i Krzysztof Prałat. Wstęp wolny. Wcześniejsza rezerwacja miejsc pod nr tel.  048 384 53 22 lub adresem email: bilety@teatr.radom.pl

Janusz Łagodziński
Materiały Teatru
10 lutego 2011

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...