W Elblągu "Zemsta" schodzi z afisza

"Zrób zdjęcie na zielonej Zemście"

Przed nami ostatnie już prezentacje "Zemsty" na deskach Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Spektakl ten pokazany zostanie dziś i jutro o godz. 9.00 na Dużej Scenie. Z kolei w najbliższą niedzielę o godz. 19.00 odbędzie się tzw. zielone przedstawienie, po którym sztuka ta zejdzie z afisza elbląskiego teatru.

"Zemstę" Aleksandra Fredry wyreżyserowała na elbląskiej scenie Ewa Marcinkówna. Scenografia i kostiumy do tego spektaklu zaprojektowała Katarzyna Gabrat-Szymańska, a muzycznie widowisko opracował Zbigniew Krasny. Inscenizacja "Zemsty" według Marcinkówny to przede wszystkim komedia charakterów, spektakl o różnych typach ludzkich zachowań. Ludzie bowiem, bez względu na to, w jakich żyją czasach, zawsze mają takie same przywary i słabości. Nie potrafią żyć bez knucia, intrygowania, oszukiwania innych, bez zawiści i skłonności do awanturnictwa. Pod względem literackim, dzięki dokonanym przez reżysera skrótom, spektakl pozbawiony jest gadulstwa i niezrozumiałych dla współczesnego widza wyrazów.

Naszym Czytelnikom proponujemy udział w małym konkursie fotograficznym. Może w nim wziąć udział każdy, kto wybierze się do elbląskiego teatru na niedzielne, "zielone" przedstawienie "Zemsty". Podczas spektaklu wystarczy zrobić ciekawe zdjęcie i przesłać je pocztą elektroniczną (na adres: gazeta@dziennikelblaski.pl) do 17 stycznia (do północy). W temacie wiadomości należy napisać "Zemsta". Autor najciekawszej fotografii, którą wybiorą dziennikarze i fotoreporterzy Dziennika Elbląskiego, otrzyma podwójne zaproszenie na premierę spektaklu "Mistrz i Małgorzata", która odbędzie się w marcu z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

jago
Dziennik Elbląski
10 stycznia 2013
Portrety
Ewa Marcinkówna

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...