W Gnieźnie nic się nie dzieje

Teatr im. Aleksandra Fredry w Gnieznie

W Gnieźnie nic się nie dzieje, a mieszkańcy w ogóle nie są kulturalni i nie potrzebują sztuki. Takie obiegowe opinie bardzo łatwo usłyszeć, gdy poruszany jest temat kultury w naszym mieście. Porozmawiajmy o tym otwarcie. Już 7 czerwca o godz. 17.00 w Teatrze Fredry odbędzie się dyskusja o roli i miejscu kultury.

A przecież model kultury także ulega dynamicznym zmianom, podobnie jak społeczeństwo i jego potrzeby. W obliczu tak gwałtownych przemian warto zadać sobie pytania - czy i jakiej kultury potrzebujemy? Czego oczekujemy od instytucji kultury, od urzędników, od organizacji pozarządowych? Czy jesteśmy kulturalni?

Porozmawiajmy o tym otwarcie. Już 7 czerwca o godz. 17.00 w Teatrze Fredry odbędzie się dyskusja o roli i miejscu kultury.Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć wspólnie. W dyskusji wezmą udział zaproszeni goście - m. in. Paweł Wodziński, Mariusz Krupa, Olga Marcinkiewicz, Maksymilian Byliski, a także przedstawiciele władz miasta i regionu, reprezentanci instytucji kultury i NGO-sów, animatorzy, aktywiści społeczni, artyści, dziennikarze i mieszkańcy Gniezna. Porozmawiamy o perspektywach rozwoju kultury w małych ośrodkach, o jej znaczeniu dla lokalnych społeczności. Do dyskusji zapraszamy wszystkich, zarówno twórców jak i uczestników kultury.

Debata stanowi wydarzenie towarzyszące premierze spektaklu "Kto się boi Virginii Woolf?" w nowym przekładzie Jacka Poniedziałka i w reżyserii Marii Spiss, która odbędzie się 6.06. 2014. Na pokazy w ramach Showcase zapraszamy także w sobotę 7.06 i niedzielę 8.06.

(-)
Materiał Teatru
5 czerwca 2014

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia