W gwiazdorskiej obsadzie

5. Katowicki Karnawał Komedii

Piąta edycja imprezy to już mały jubileusz, ale organizatorzy Katowickiego Karnawału Komedii nie mają czasu świętować. Skromny w założeniu przegląd przedstawień "poprawiających humor" rozrósł się ponad oczekiwania, a publiczność tak go polubiła, że próbowała nabyć bilety nim... ogłoszono tegoroczny repertuar!

Intuicja widzów nie zawiodła. Od 27 stycznia do 5 lutego, na scenach Teatru Korez i Teatru Śląskiego wystąpi wiele gwiazd. Najsilniejsza reprezentacja przyjedzie z Warszawy, interesujące przedstawienia pokażą też zespoły z Białegostoku, Bielska-Białej, Krakowa, Wałbrzycha. Bilansując: 11 spektakli głównych i 5 towarzyszących (pełny repertuar, ceny i godziny na: www.karnawalkomedii.pl).

Organizatorom udało się m.in. sprowadzić jeden z głośniejszych spektakli ostatniego sezonu, czyli "Dzienniki" Witolda Gombrowicza z warszawskiego Teatr Imka. Przedstawienie, wg scenariusza, w reżyserii i scenografii Mikołaja Grabowskiego, obsadę ma wręcz wymarzoną: Magdalena Cielecka, Tomasz Karolak i Jan Peszek.

- Repertuar - mówi Agnieszka Rybicka z biura organizacyjnego KKK - konstruowaliśmy tak, żeby znalazły się w nim rozmaite odmiany teatru popularnego. Będzie więc zarówno klasyczna farsa, jak i ironiczny Gombrowicz czy refleksyjna "Singielka", w wykonaniu Anny Guzik.

Dla widzów, dla których na "Singielkę" zabrakło biletów, mamy dobrą wiadomość - będzie drugi spektakl. Udało się też zapewnić dodatkowe przedstawienia: "Hotelu Babilon", "Super Susan" z Ewą Kasprzyk, a także spektaklu "ADHD i inne cudowne zjawiska" z Joanną Szczepkowską oraz recitalu Andrzeja Poniedzielskiego (wspomaganego przez Kabaret Długi).

Karnawał to impreza, finansowana z budżetu miasta Katowice, które wyłożyło na nią 400 tys. zł.

A kominiarz na plakacie KKK jest prawdziwy i nazywa się Marcin Woźniak!

hw-m
Dziennik Zachodni
20 stycznia 2012

Książka tygodnia

Wszyscy o nas mówią
Biblioteka Poezji Współczesnej (WBPiCAK)
Patrycja Sikora

Trailer tygodnia

Alicja w Krainie Czarów
Jacek Tyski
W najbliższy weekend Opera na Zamku w...