W IMCE

"Klątwa, odcinki z czasu beznadziei. E01: Don't mess with Jesus " - reż. Monika Strzępka - Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie

4 i 5 października w Teatrze IMKA zostaną zaprezentowane trzy odcinki serialu teatralnego" Klątwa, odcinki z czasu beznadziei" duetu Strzępka - Demirski. Z myślą o studentach Teatr IMKA przygotował bilety w promocyjnej cenie 30 zł.

"Klątwa, odcinki z czasu beznadziei" to pierwszy serial teatralny Strzępki i Demirskiego.

Twórcy wybrali tę formę, uznając, że rozbudowana, podzielona na odcinki opowieść lepiej oddaje pulsującą i zmieniającą się codzienność, szczególnie w burzliwych, pod względem politycznym i społecznym, czasach.

"Serial umożliwia zbudowanie dużej, wielowątkowej opowieści. Uchwycenie podskórnego napięcia współczesnych czasów, urefleksyjnienie bieżących wydarzeń i wyciągnięcie z nich wniosków na przyszłość wymaga złożonej struktury, fabularyzacji, wzbogacenia opowieści o dygresje, zawrócenia czasowe" - uzasadnia wybór formy Paweł Demirski.

"E01: Don't mess with Jesus" (NA ZDJĘCIU)

W ciągu jednej nocy w różnych okolicznościach umierają wszyscy posłowie. W momencie, w którym wiara w racjonalizm i zdrowy rozsądek zawodzi, ludzie zwracają się w kierunku mocy nadprzyrodzonych, klątw, przepowiedni, magicznych zaklęć. Skoro wierzymy politykom, dlaczego mielibyśmy lekceważyć wyroki kart tarota?

"E02: Lekcja religii"

Czas staje w miejscu a nawet się zapętla. Jezus, który zszedł na ziemię jest w rzeczywistości sobowtórem prawdziwego, więzionego od 2000 lat w lochach Watykanu. Ktoś chce wrócić do domu lecz budzi się nad Wisłą. Ktoś spaceruje po parku, a trafia na własny pogrzeb. Ktoś już rozumie, że mylił się całe życie i teraz musi zapłacić przewidzianą cenę.

"E03: Sabat dobrego domu"

Z powodu okultystycznej niefrasobliwości bohaterowie zostają przeniesieni w czasy PRL-u, które pomagają im wyjaśnić wiele tajemnic współczesności. Ktoś obstawia totolotka, ktoś inny niszczy kartki na żywność, a ktoś inny wspomina uroki stałej pracy w fabryce. I co z tą Polską? Odcinek kończy się Sabatem Dobrego Domu.

"Don't mess with Jesus" - 4.10 godz. 18.00

"Lekcja religii" - 5.10 godz. 17.00

"Sabat Dobrego Domu" - 5.10, godz. 19.30

SPEKTAKL POWSTAŁ W KOPRODUKCJI TEATRU IMKA Z TEATREM ŁAŹNIA NOWA Z KRAKOWA.

(-)
Materiał Teatru
2 października 2014

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia