W kręgu Straussów

Koncert Sylwestrowy - Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku

Nawiązując do najpiękniejszych tradycji wiedeńskich Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na koncert pełen muzyki i niepowtarzalnego uroku, w którego programie znajdą się przeboje króla walca Johanna Straussa, ale nie tylko. Muzyka dynastii Straussów od przeszło stu lat łagodzi obyczaje - daje też wiele radości każdemu, kto jej słucha. Koncert zapowiada się rewelacyjnie, bowiem piękną nutę straussowską usłyszymy w najlepszym wykonaniu.

Obok Orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej, pod batutą Jakuba Chrenowicza, wystąpi ceniona polska śpiewaczka: SOPRANISTKA AGNIESZKA DONDAJEWSKA, absolwentka poznańskiej uczelni muzycznej. Współpracowała z większością scen operowych w Polsce, wzięła też udział w wielu zagranicznych koncertach.

Poza fragmentami z operetek „Baron cygański” i „Zemsta nietoperza” będzie można usłyszeć m.in. „Walc Cesarski”, polkę „Grzmoty i błyskawice”, słynne walce „Nad pięknym modrym Dunajem”, „Życie artysty”, „Odgłosy wiosny” oraz na zakończenie Marsch Radetzkyego Johanna Straussa-Ojca.

31.12.2011 (sobota), godz. 17.00 W kręgu Straussów
Wykonawcy:
Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej
Jakub Chrenowicz – dyrygent
Agnieszka Dondajewska – sopran
Dorota Sawicka – prowadzenie koncertu

W przerwie koncertu zapraszamy na lampkę szampana.
Cena biletu: 140 zł/osobę

Powitanie Nowego Roku z artystami Opery i Filharmonii Podlaskiej
Niezapomniany wieczór pełen muzyki, tańca i niespodzianek

31.12.2011, godz. 20.00-01.30
Zapraszamy Państwa do spędzenia wieczoru i nocy sylwestrowej w innym, acz uroczystym i wyjątkowym wydaniu … . Muzyka jedynej i niepowtarzalnej dynastii Straussów ora hity ery swingu i klubów, w których królowały big bandy w wykonaniu znakomitych artystów, a do tego wykwintna podróż kulinarna, słowem – uczta dla duszy i ciała.

O 20.00 nasze foyer powita Gości niezbędnym elementem każdego udanego przyjęcia: lekkim Welcome Drinkiem.

Godz. 21.00 Big Band Podlaski – premiera
Ostatni wieczór mijającego roku rozpoczniemy swingująco premierowym na naszej estradzie występem Big Bandu Podlaskiego z repertuarem największych orkiestr rozrywkowych wszechczasów. Usłyszymy utwory m.in. Kurta Weilla, Neala Hefti’ego, Joe Garlanda, Erskine Hawkinsa, Counta Basie’go. Wystarczy jedynie zamknąć oczy i poddać się nastrojowi wieczoru, aby przenieść się do czasów, gdy w klubach panowała elegancja i niepowtarzalny styl. Taka atmosfera tej nocy będzie tylko u nas! Big Bandowi towarzyszyć będzie stepujący duet czyli Ginger i Fred sylwestrowego wieczoru w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Po uczcie dla ducha przyjdzie kolej na ucztę dla ciała. Uraczymy gości różnorodnym i wykwintnym koktajlowym menu oraz znakomitym winem.

Godz. 23.00 „W kręgu Straussów”
Po dużej porcji dobrej muzyki rozrywkowej oraz pierwszym akcie kulinarnego spektaklu zaprosimy Państwa na Wielki Koncert Orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej „W kręgu Straussów”. Koncert zapowiada się rewelacyjnie, bowiem piękną nutę straussowską usłyszymy w najlepszym wykonaniu. Obok Orkiestry, pod batutą Jakuba Chrenowicza, wystąpi ceniona polska śpiewaczka: sopranistka Agnieszka Dondajewska, absolwentka poznańskiej uczelni muzycznej, która współpracowała z większością scen operowych w Polsce i za granicą. Koncert nawiązywać będzie do najpiękniejszych tradycji wiedeńskich w którego programie znajdą się przeboje króla walca Johanna Straussa, ale nie tylko. Muzyka dynastii Straussów od przeszło stu lat łagodzi obyczaje - daje też wiele radości każdemu, kto jej słucha. Poza fragmentami z operetek „Baron cygański” i „Zemsta nietoperza” będzie można usłyszeć m.in. „Walc Cesarski”, polkę „Grzmoty i błyskawice”, słynne walce „Nad pięknym modrym Dunajem”, „Życie artysty”, „Odgłosy wiosny” oraz na zakończenie Marsch Radetzkyego Johanna Straussa-Ojca.

Wykonawcy:
Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej
Jakub Chrenowicz – dyrygent
Agnieszka Dondajewska – sopran
Dorota Sawicka – prowadzenie koncertu

Tradycyjna lampka szampana o północy i wspólny toast Gości i muzyków podkreśli atmosferę tego wieczoru rodem z innej epoki, gdy czas biegł wolniej a pielęgnowaniu relacji towarzyskich służyły wydarzenia artystyczne harmonijnie rozwijające i ducha i ciało.

Godz. 00.15
Po koncercie zapraszamy do foyer, czekać będzie na Państwa główne menu wieczoru oraz Noworoczny Tort. Dalszą część wyjątkowego wieczoru dopełnią tańce i szampańska zabawa w naszej oprawie muzycznej.

To będzie wyjątkowa podróż w czasie. Pozostaje jedynie zamknąć oczy, aby znaleźć się w epoce wielkich amerykańskich big bandów, by za chwilę dać się ponieść jedynej, wyjątkowej i jakże eleganckiej muzyce dynastii Straussów.
Zadbamy o to, aby ten wieczór był magiczny i niezapomniany.
Cena biletu: 340 zł/osobę

(-)
Materiały OiFP
28 grudnia 2011

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia