W maglu Teatru Polskiego

"Dziady" - reż. Michał Zadara - Teatr Polski we Wrocławiu

10 marca w ramach Magla Teatralnego o spektakl w reż, Michała Zadary, który stał się hitem, spierać się będą jego krytycy i entuzjaści: Jolanta Kowalska, Izabela Koziej, Edwin Bendyk, Mikołaj Chrzan i Leszek Koczanowicz. Debatę poprowadzi Krzysztof Mieszkowski.

"Dziady " (części I, II i IV) już w dniu premiery stały się absolutnym przebojem, bilety są wyprzedawano na pniu, a w prasie ukazują się entuzjastyczne recenzje. Ale spektakl ma też swoich krytyków. Debata będzie okazją, by porozmawiać o tym, jaki sens ma dzisiaj wystawianie dzieła Mickiewicza bez skrótów, czy arcydramat może być śmieszny, jakie są wcielenia współczesnej duchowości, kto dziś byłby "odprawiającym obrzęd pospólstwem", czy Gustaw mógłby być punkiem i czy Mickiewicz jest artystą współczesnym.

Jolanta Kowalska - teatrolożka, dziennikarka Telewizji Wrocław.

Izabela Koziej - dyrektorka IX Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu.

Edwin Bendyk - dziennikarz, publicysta tygodnika "Polityka".

Mikołaj Chrzan - redaktor naczelny "Gazety Wyborczej - Wrocław".

Leszek Koczanowicz - filozof.

10.03.2014, godz. 19:00/Scena Kameralna

Wstęp wolny! Zapraszamy!

Premiera otwarta "Dziadów" - spotkanie z twórcami!

19.03.2014, około godz. 21:30/Scena im. Jerzego Grzegorzewskiego

W środę 19 marca 2014 po spektaklu "Dziadów" zapraszamy w ramach premiery otwartej (dla studentów, nauczycieli, elektryków, mechaników, motorniczych, bibliotekarzy, akademików, dziennikarzy, lekarzy, artystów i innych otwartych na dyskusję o sztuce) na tradycyjne już spotkanie z twórcami przedstawienia. Poprowadzi je kierownik literacki Teatru Polskiego we Wrocławiu dr Piotr Rudzki. Wstęp na spotkanie, które rozpocznie się ok. godziny 21:30, jest wolny!

(-)
Materiał Teatru
7 marca 2014

Książka tygodnia

Nice, cosie i duchy. Eseje o sztuce
Pewne Wydawnictwo
Michał Krawczyk

Trailer tygodnia

"Powrót" - reż. Michał...
Michał Zdunik
Bywa tak, że odwiedzamy dom rodzinny ...