W marcu wracają Dni Teatru

25. Dni Teatru - Teatr Capitol - Teatr im. A. Mickiewicza w Cieszynie 4.03.2022 – 6.03.2022

Po dwuletniej przerwie, spowodowanej sytuacją pandemiczną, na początku marca 2022 r., w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie odbędą się Dni Teatru.

W Cieszynie będzie można zobaczyć spektakl „Małżeństwo to morderstwo", „O co biega?" oraz, Ami to Rybka!".

„Małżeństwo to morderstwo" to brawurowa komedia kryminalna, której reżyserem jest Olaf Lubaszenko. Byli małżonkowie, Paul i Pol-ly, spotykają się po kilku latach w zaniedbanym mieszkaniu na Manhattanie, po to... aby robić to co zawsze! Bałaganiarz (Olaf Lubaszenko) i „Wszyst-kowiedźma" (Anna Gorno-staj), kochają kryminały i marzą o przeżyciu kolejnej ekscytującej historii. Zafascynowani dokonywaniem zbrodni doskonałych snują marzenia o intrygującym, tajemniczym i zagadkowym morderstwie, któremu będzie towarzyszyć gęsta atmosfera i osobliwe narzędzie zbrodni...

To sztuka dla wszystkich, którzy lubią zagadki kryminalne.

„O co biega?" to jedna z najzabawniejszych na świecie fars, której autorem jest Philip King. Na tej sztuce wybuchy śmiechu są tak naturalne, jak oddychanie, albowiem do samego końca nie wiadomo, kto jeszcze zjawi się na scenie, kto powie coś śmiesznego, czy kto wyjdzie z szafy.

Cała akcja rozgrywa się w spokojnym angielskim miasteczku, w domu pastora oraz jego pięknej żony, byłej aktorki, Penelopy Toop, budzącej zgorszenie wśród nobliwych mieszkańców. Najbardziej ostentacyjnie swoją niechęć do Penelopy demon-struje stara panna Skillon, która skrycie podkochuje się w urodziwym duchownym. Jedno spotkanie po latach uruchamia lawinę zdarzeń. W obsadzie zamiennej m.in. pojawiają się - Dariusz Wie-teska, Maciej Damięcki, Marek Kaliszuk, Olga Bończyk i Aleksandra Domańska.

„Ami to rybka!" to ostatnia ze sztuk, jakie obejrzy cieszyńska publiczność w ramach Dni Teatru. W małżeństwie z wieloletnim stażem pojawia się rutyna, więc partnerzy postanawiają zakupić sobie przyjaciela.

Christina marzy o rasowym yorku, jednak Jaąes wybiera mniej absorbujące zwierzę. Stawiana... rybkę. Od momentu kupienia rybki, mieszkanie codziennie powiększa się o kolejnego lokatora. I tak pod ich dach trafia długoletni znajomy, od lat podkochujący się w Christine oraz bezdomna kobieta, szukająca pomocy. A wraz z każdym kolejnym gościem pojawiają się nowe tajemnice, których powiernikiem staje się pływająca w akwarium rybka...

(mamo)
Głos Ziemi Cieszyńskiej
27 grudnia 2021

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia