W nowej odsłonie

"Przygody Rycerza Szaławiły" - reż. Piotr Kulczycki - Teatr Wolandejski

Na rozpoczęcie ferii Teatr Wolandejski przygotował interpretację bajki Brzechwy o niezwykłym Rycerzu Szaławile. Dla rodziców wstęp wolny.

Szaławiła opowiadający o swoich niesamowitych przygodach na polach bitwy, dalekomorskich wyprawach czy miłosnych podbojach, dla większości z nas pozostaje symbolem trzpiota i lekkoducha. Dla Teatru Wolandejskiego te niestworzone historie stały się materiałem na sztukę teatralną.

W całym korowodzie postaci stworzonych przez Brzechwę ten bohater wydaje się nieco zapomniany, dlatego młodzi twórcy postanowili wydobyć go na światło dzienne i przywrócić mu sławę Kaczki Dziwaczki czy Pana Kleksa.

– To sceniczna adaptacja bajki, jednak przygotowaliśmy ją również z myślą o dorosłych jako opowieść o polskim baronie Münchhausenie. Dla nas to historia o drzemiących w nas wszystkich marzeniach o byciu lepszym, silniejszym, mądrzejszym. Będą się przy niej bawić świetnie i rodzice, i maluchy – zapewnia Piotr Kulczycki, reżyser sztuki i założyciel Teatru Wolandejskiego.

Spektakl był już prezentowany m.in. małym pacjentom Centrum Zdrowia Dziecka w ramach zeszłorocznej akcji charytatywnej „Malowana Noc" organizowanej przez Fundację Art Transfer.

Po przedstawieniu przewidziane jest spotkanie z twórcami, podczas którego dzieci będą mogły obejrzeć z bliska rekwizyty, dotknąć zbroi Szaławiły, poznać aktorów.

Bilety można nabyć przed spektaklem przez internet. Dla rodziców lub opiekunów dzieci wstęp jest wolny.

(-)
Materiał Teatru
14 lutego 2014

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki w Warszawie
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

„Tootsie" – reż. Magda...
Magdalena Piekorz
„Tootsie" jest to historia opowiadają...