W obliczu pokusy

"Złota Rybka" - reż. Maja Garmulewicz - Teatr Arlekin w Łodzi

"Złota rybka" to kameralna sztuka oparta na oryginalnym tekście Aleksandra Puszkina, w poetyckim tłumaczeniu Juliana Tuwima.

Spektakl pokazuje, jak bardzo może zmienić się człowiek, kiedy staje w obliczu pokusy władzy i bogactwa. Ile można stracić, co zyskać? Jak dokonywać odpowiednich wyborów?

Warto pamiętać, że „Baśń o rybaku i złotej rybce" jest starą przypowieścią ludową, znacznie starszą niż jej najbardziej popularne literackie wersje. Po raz pierwszy opublikowali ją bracia Grimm w 1812 r., ale już dwadzieścia lat później wziął ją na warsztat znakomity rosyjski poeta Aleksander Puszkin. W jego wydaniu „Baśń..." nabrała nowego, bardzo rosyjskiego charakteru. Głęboko zanurzona w ludowej kulturze Rosji stała się dla potomnych wzorcem baśni, przyćmiewając niemiecki oryginał. Spektakl powstaje w koprodukcji z Festiwalem Łódź Czterech Kultur.

Bezpłatne wejściówki można już rezerwować pod adresem rybka@4kultury.pl
Szczegóły na stronie http://www.4kultury.pl/bilety-rezerwacja

"Złota Rybka" (normalnie biletowana) będzie jeszcze grana 10 września o godz. 16.00 oraz w dniach 11-15 września o godz. 10.00 oraz 17-19 września o godz. 10.00.

(-)
Materiał Teatru
28 sierpnia 2017
Portrety
Maja Garmulewicz

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia