W oczekiwaniu na 300-tysięcznego widza

Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

W rok po inauguracji nowego gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej w realizowanych przez instytucję przedsięwzięciach wzięła udział nieoczekiwanie duża liczba osób. A początek bieżącego roku przynosi zaskakujący rekord - już wkrótce siedzibę OiFP-ECS odwiedzi 300-tysięczny widz!

Wzrastająca frekwencja stanowi najlepszy i najbardziej wiarygodny dowód na to, że bezprecedensowa propozycja przekształcenia Filharmonii Podlaskiej w Operę i Filharmonię Podlaską

- Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku była strzałem w dziesiątkę. Będąca obecnie największą instytucją artystyczną na terenie północno-wschodniej Polski OiFP-ECS stała się prawdziwym centrum życia kulturalnego w tej części Polski i Europy.

W różnorodnym repertuarze instytucji znajdują się spektakle operowe i muzyczne oraz bogata działalność koncertowa. Przestrzeń nowego gmachu instytucji wypełniają różnorodne wystawy. Zespół OiFP-ECS tworzy interdyscyplinarne projekty kulturalne oraz wielopłaszczyznowe działania edukacyjne, zyskujące uznanie w Polsce i za granicą.

Rekordowa frekwencja jest rezultatem nowej strategii zarządzania. Jedną z inicjatyw jest ODESKA 1 - realizowany wspólnie przez OiFP-ECS i TVP Oddział w Białymstoku program odsłaniający kulisy działalności instytucji i ukazujący jej pracę od kuchni. To zatem nie tylko program promujący działalność OiFP-ECS, ale także wyjątkowo "żywa" audycja poświęcona muzyce, sztuce i kulturze. ODESKA 1 jest transmitowana przez regionalną TVP i - co warto podkreślić - stanowi ewenement w skali kraju, będąc jedynym tego rodzaju programem przygotowywanym przez zespół telewizyjny we współpracy z ekipą instytucji artystycznej. Od grudnia 2013 roku ODESKA 1 emitowana jest także na obszarze województwa podlaskiego oraz województwa warmińsko-mazurskiego.

Już teraz, w oczekiwaniu na 300-tysięcznego uczestnika swoich przedsięwzięć artystyczno-kulturalnych, Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki przygotowała dla niego wyjątkowo miły prezent. Widz przyczyniający się do pobicia rekordu frekwencyjnego otrzyma podwójne zaproszenie na dwie tegoroczne premiery instytucji - musical "Skrzypek na dachu" J. Bocka oraz "Czarodziejski flet" W.A. Mozarta, planowane w ostatnim kwartale 2014 roku. Ponadto, dla uhonorowania niezwykłej chwili, gość specjalny otrzyma zaproszenie na inaugurację jubileuszowego 60. sezonu artystycznego instytucji.

Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki przygotowała także niespodziankę dla wszystkich swoich widzów i zaprasza do skorzystania ze specjalnej zimowej oferty

(-)
Materiał Teatru
5 lutego 2014

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia