W piątek na Bulwar[t]cie

To będzie wyjątkowy tydzień na Bulwar[t]cie Sztuki w Nowej Hucie!

W piątkowy wieczór o godzinie 19:00 zobaczymy na Scenie Teatru Łaźnia Nowa Ewę Błaszczyk, aktorkę, reżyserkę, która wcieli się w Orianę Fallaci, wybitną dziennikarkę.

Fallaci tłumaczyła, że pisze o wojnie, bo wojna odsłania w ludziach to, co autentyczne: ich piękno i brzydotę, tchórzostwo i odwagę. Wstęp na przedstawienie jest wolny. We środę 24 lipca na Bulwar[t]owej Scenie nad Zalewem Nowohuckim spotkanie z Wędrownym Teatrem Małe Mi, który zabierze nas w kosmos w spektaklu "KSIĘŻYC'owe OPOWIEŚCI", a w niedzielę wieczorem kolejne spotkanie z diabelnie śmieszną grupą IMPRO KRK, także nad Zalewem.

W cyklu filmowym Łukasz Maciejewski zaprezentuje kolejny polski film, tym razem będą to "Zwierzęta" Grega Zglińskiego, projekcję poprzedzi krótka prelekcja (czwartek, 25.07 o 20:30), a w niedzielny wieczór film Jasona Reitmana pt. "Tully" z fantastyczną Charlize Theron w roli głównej.

W sobotni wieczór kolejny, po występie Joanny Słowińskiej, koncert w ramach Święta Wandy, w sobotę o 18:00 nad Zalewem wystąpi trójmiejski, kobiecy zespół Laboratorium Pieśni, który śpiewa i aranżuje tradycyjne polifoniczne pieśni z różnych stron świata.

Natomiast stały gość Bulwar[t]u, Capella Cracoviensis we wtorek 23 lipca poprowadzi warsztaty śpiewu, we środę w ramach cyklu Matinée zaprosi nas na spotkanie ze "Śpiewnikiem domowym" Moniuszki, a w niedzielę 28 lipca zaprosi na koncert z cyklu "Na ramionach gigantów". Tym razem usłyszmy "Kwartet nr 5 op.92" Dymitra Szostakowicza i "Kwintet G-dur op.111" Johannesa Brahmsa.

Dodatkowo kreatywne warsztaty rodzinne: "Cuda z papieru" w piątek 26 lipca, które poprowadzi Alla Maslovskaya, reżyserka, mistrzyni Teatru cieni, tematem tych zajęć będą lalki, w piątek potańcówka w rytmach salsy, a w niedzielę poranna joga. Zapraszamy!

(-)
Materiał organizatora
23 lipca 2019
Portrety
Ewa Błaszczyk

Książka tygodnia

Nice, cosie i duchy. Eseje o sztuce
Pewne Wydawnictwo
Michał Krawczyk

Trailer tygodnia