W podróż z Guliwerem

"Podróże Guliwera" - reż. Zdzisław Derebecki - Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie

Dziś o godz. 17 Bałtycki Teatr Dramatyczny zaprasza na premierowy pokaz bajki "Podróże Guliwera". Spektakl jest pełen niespodzianek i technicznych nowinek.

Jak zapowiada reżyser, Zdzisław Derebecki, dyrektor BTD, będzie to spektakl w 4D, czyli czterowymiarowy - pozwoli widzom odebrać przedstawienie nie tylko poprzez obraz i dźwięk, ale też innymi zmysłami.

"Podróże Guliwera" to spektakl na podstawie powieści Jonathana Swifta, napisanej w 1726 roku. Łączyła ona satyrę na ludzką naturę z parodią popularnych w tamtym okresie "powieści podróżniczych". To najbardziej znane dzieło Swifta i jednocześnie klasyka literatury angielskiej. George Orwell powiedział, że gdyby miał wybrać sześć książek, które miałyby ocaleć, podczas gdy wszystkie inne uległyby zniszczeniu, "Podróże Guliwera" z pewnością znalazłby się wśród nich.

Obsada: Katarzyna Lenarcik-Stenzel (gościnnie), Katarzyna Ulicka-Pyda, Małgorzata Wiercioch, Artur Czerwiński, Wojciech Kowalski (gościnnie), Piotr Krótki, Jacek Zdrojewski, Leszek Żentara.

Bilety na dzisiejszą premierę kosztują 50 zł. O ostatnie wejściówki można jeszcze pytać pod nr tel. 94 342 22 67. Spektakl grany będzie również w sobotę i niedzielę o godz. 12 - bilety w cenie 15 złotych.

 

(asia)
Głos Koszaliński
13 grudnia 2013

Książka tygodnia

Wszystkie nasze lalki
Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi
Honorata Sych

Trailer tygodnia