W pogoni za szczęściem

II Katowicki Karnawał Komedii

Katowicki Karnawał Komedii wybuchnął w przeddzień swjego finału. Spektakl "Cavewoman" w wykonaniu Hanny Śleszyńskiej był, sądząc po reakcjach widzów, najlepszą komediową propozycją tej edycji festiwalu.

Owe obserwacje potwierdza werdykt publiczności - w kategorii: \'najlepszy spektakl kameralny\' wygrała właśnie "Cavewoman". 

Monodram ma to do siebie, że lubi czasem zamęczyć publiczność, gdyż jej obserwacji dany jest tylko jeden wykonawca. W przypadku "Cavewoman" moglismy odetchnąć z ulgą - nic takiego się nie wydarzyło, żadne zmęczenie nie miało miejsca. Wręcz przeciwnie - nie chcieliśmy, aby spektakl zbyt szybko się skończył. Dowcipny tekst (choć w niektórych, nieco mało oryginalnych miejscach przydałoby sie go przyciąć), utalentowana aktorka i otwarta na interakcje publiczność sprawiły, że ów jeden z ostatnich festiwalowych wieczorów okazał się świetną zabawą.  

Aktorka w stu procentach wykorzystała swoje komediowe emploi i po raz kolejny dowiodła, że stworzona została by grać w komediach.I wygrała karnawałową, ręcznie zdobioną maskę - nagrodę Katowickiego Karnawału Komedii.

II Katowicki Karnawał Konedii

Marta Odziomek
Dziennik Teatralny Katowice
24 stycznia 2009

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...