W poszukiwaniu szczęścia

"Gdzie jest Lajlonia" - reż. Konrad Dworakowski - Teatr Lalki i Aktora "Pinokio" w Łodzi

Książka Leszka Kołakowskiego "13 bajek z królestwa Lajlonii" stała się inspiracją dla Konrada Dworakowskiego, który na ich postawie przygotował spektakl "Gdzie jest Lajlonia?". Premierowy pokaz miał miejsce w sobotę w Teatrze Pinokio, w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Teatralna Karuzela bywającego się pod hasłem: MYŚLĘ#CZUJĘ.

Filozoficzne przypowieści są adresowane do dzieci powyżej 12 roku życia. Dotykają wielu dziedzin, a łączą je marzenia o wiecznym szczęściu, które dla jednych jest odnalezieniem mitycznej krainy, dla innych zachowaniem

nieskazitelnej urody, czy miłość do wyśnionej dziewczyny. Świetny spektakl, poruszający wiele strun w głowach i sercach widzów. Równocześnie trudny, niejednoznaczny rozgrywający się na różnych płaszczyznach. Doskonale poradzili sobie wykonawcy, którzy kreowali wiele postaci wykazując się przy tym nie tylko kunsztem aktorskim i piosenkarskim, ale także sprawnością fizyczną. W niewielkiej, niemal klaustrofobicznej przestrzeni Marice Wojciechowskiej, scenograf, udało się wyczarować niezwykły świat, w którym to, co nierealne daje się dotknąć, a to co realne okazuje się ulotne.

Przez pięć festiwalowych dni odbywały się plenerowe warsztaty dla najmłodszych. Widzowie zobaczyli 5 spektakli konkursowych (impreza jest też próbą zebrania z całej Polski przedstawień dla dzieci).

(jed)
Express Ilustrowany
2 czerwca 2015

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...