W rocznicę wyboru Jana Pawła II

"Brat naszego Boga" - Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

Teatr im. Solskiego ma przyjemność zaprosić 14 i 15 października (godz. 18.00) na sztukę Karola Wojtyły "Brat naszego Boga" w reż. Tomasza Piaseckiego.

Brat naszego Boga" to dramat pisany w drugiej połowie lat 50., jednak doczekał się premiery dopiero w grudniu 1980 roku. Była to pierwsza sztuka Karola Wojtyły wystawiona w Polsce.

- Spektakl "Brat naszego Boga" będzie z pewnością dla wielu osób niezwykłym sposobem na przeżycie rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża oraz czerpanie z jego bogatej nauki o miłości bliźniego za pośrednictwem sztuki w roku jego kanonizacji - mówi Tomasz Piasecki, reżyser spektaklu.

Sztuka została zainspirowana postacią żyjącego na przełomie XIX i XX wieku Adama Chmielowskiego. Chmielowski, malarz i teoretyk sztuki, stał się założycielem zgromadzenia albertynów i jako brat Albert zajmował się w Krakowie pomocą biednym, upośledzonym i chorym.

Zarówno reżyser Tomasz Piasecki jak i odtwórca głównej roli, Ireneusz Pastuszak, podkreślają aktualność tematu sztuki, mimo upływu ponad 60 lat od jej napisania.

- "Dzisiaj często przechodzimy obok biedy obojętnie" - ocenił Tomasz Piasecki - "Jedna z ważniejszych myśli tego spektaklu jest pytanie: co mogę dla tych najbiedniejszych zrobić ja, co możesz zrobić ty? I jeśli ktoś po przedstawieniu dojdzie do wniosku, że coś może zrobić dla najbiedniejszych, to już będzie jakiś sukces" - dodał.

Ceny biletów: bilet normalny 25 zł, bilet ulgowy 20 zł. Dla zorganizowanych grup bilety w atrakcyjnej cenie 15 zł od osoby. Bilety dla osób niepełnosprawnych w cenie 10 zł od osoby.

Czas trwania spektaklu: 60 minut.

Rezerwacje oraz sprzedaż biletów codziennie od 8.00 do 17.00 w kasie Teatru - tel. (14) 688 32 87, tel. kom. 784 976 026, e-mail: k.bogusz@teatr.tarnow.pl.

(-)
Materiał Teatru
10 października 2014

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...