W rozjazdach

Scena Polska Teatru Cieszyńskiego w Cieszynie

Większość lutego aktorzy znad Olzy spędzili w autokarach i hotelach w Polsce (Lublin, Radom, Warszawa, Częstochowa, Rybnik, Zawiercie, Łódź, Stalowa Wola, Łódź, Chrzanów i Bytom) Zaprezentowali "Lalkę", "Przygody Tomka Sawyera" oraz "Zbrodnię i karę".

Ogromnym powodzeniem cieszy się wśród miłośników teatru nowa pozycja w repertuarze Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego, "Amadeusz"  Petera Shaffera. - To przedstawienie bardzo się widzom podoba, dostajemy mnóstwo listów, maili z podziękowaniami, widzowie dziękują nam także telefonicznie i życzą kolejnych sukcesów - mówi kierownik literacki zespołu, Joanna Wania.

Od razu dodaje, że Scena jednak nie zapomina również o starszych sztukach ze swojej oferty programowej. Z tymi spektaklami wyjeżdża w różne regiony Polski. W styczniu aktorzy wystawili na przykład "Makbeta" Williama Szekspira (w reżyserii kierownika artystycznego zespołu, Bogdana Kokotka) w Warszawie, Radomiu i Wrocławiu. Także większość lutego aktorzy znad Olzy spędzili w autokarach i hotelach w Polsce. Polskim widzom Scena Polska zaproponowała tym razem "Lalkę" Bolesława Prusa (Lublin, Radom, Warszawa, Częstochowa, Rybnik), "Przygody Tomka Sawyera" Marka Twaina (Zawiercie, Łódź, Lublin, Stalowa Wola) oraz "Zbrodnię i karę" Fiodora Dostojewskiego (Łódź, Rybnik, Chrzanów i Bytom).

- Będziemy obecni także nad Olzą, oprócz , Amadeusza" 16 lutego wspólnie ze Sceną Lalek "Bajka" zagramy w naszym teatrze ponownie "Małą syrenkę" Hansa Christiana Andersena. Szykujemy się już jednak również do kolejnej premiery. Rozpoczęły się już próby do sztuki "Enron" brytyjskiej autorki Lucy Prebble, której wystawienie nad Olzą będzie polską prapremierą. Nowością jest też temat, dotąd jeszcze nieporuszany na Scenie Polskiej i innych polskich teatrach. Chodzi o pokazanie korupcji w dużych korporacjach, nieuczciwość, oszustwa finansowe. To sztuka mówiąca o nas z początku XXI wieku. Na pewno warto tę sztukę obejrzeć. Premiera odbędzie się 29 marca - dodaje Joanna Wania.

 

(-)
Śląsk
12 marca 2014

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...