W siedlisku goblinów

"Wuj Krasnolud i Brama Opowieści" - aut Kuba Sosnowski - Wydawnictwo Bonito

„Wuj Krasnolud i Brama Opowieści" to książka o dziewczynce Emce, która pewnego dnia poznaje swojego wujka Karola. Okazuje się, że jest on krasnoludem. Wujek odkrywa przed nią świat dziecięcej wyobraźni.

Dzięki niemu dziesięciolatka dowiaduje się, że całkiem niedaleko od jej domu znajduje się siedlisko goblinów, na dachu pobliskich bloków gnieżdżą się wspaniałe smoki, a w miejskim parku mieszkają piękne nimfy. Razem z Karolem przeżywają przygody, które doprowadzają ich do tajemniczej Bramy Opowieści.

Książka Kuby Sosnowskiego zachęca dzieci do spojrzenia na świat w inny sposób, niż promują go dziś media. Autor wskazuje, że odłożenie na bok komórki oraz pada do konsoli może być początkiem ciekawej zabawy. Wystarczy tylko uruchomić pokłady wyobraźni.

„WUJ KRASNOLUD I BRAMA OPOWIEŚCI" opowiada o przyjaźni, pomocy innym i wzajemnej akceptacji; zachowaniu w szkole, ochronie przyrody, odróżnianiu dobra od zła. Dorosły czytelnik znajdzie w niej również bardzo ważny przekaz: „czas dzieciństwa to najpiękniejszy okres w naszym życiu, dlatego warto przeżyć go tak, by zachować jak najwięcej pozytywnych i pięknych wspomnień ".

Umiejscowienie akcji książki w Polsce, pomaga młodemu czytelnikowi lepiej przeżywać przygody Emki i Karola. To również dowód, że i w kraju nad Wisłą, mogą mieszkać fantastyczne postaci i stworzenia, a bohaterowie opowieści przeżywać epickie przygody.

(-)
Materiał Wydawnictwa
14 listopada 2019

Książka tygodnia

Jak przejąć kontrolę nad światem nie wychodząc z domu
Wydawnictwo Literackie
Dorota Masłowska

Trailer tygodnia