W Słupsku rośnie nowy Nowy Teatr

Zgodnie z planem, otwarcie w 2020 roku

Budynek będzie miał scenę z widownią na około 250 miejsc, sale prób i sale warsztatowe, foyer z kawiarnią, zaplecze techniczne, biurowe oraz pokoje aktorskie z tarasami na dachu.

Nowy budynek teatru zostanie oddany w 2020 roku. Nowy Teatr rośnie w miejscu starej wozowni nie bez problemów technicznych, ale zgodnie z planem. Otwarcie "już" w 2020 roku.

Optymistyczne jest to, że budowana nowa siedziba słupskiego teatru powstaje zgodnie z planem i jak w poniedziałek (6.08) podkreślano z harmonogramem. Mimo niespodzianek technicznych. Jedną z nich była potrzeba podwyższenia fundamentów nowo powstającego budynku do zabytkowej ściany wozowni, którą podtrzymają specjalne klamry, co widać na ulicy Lutosławskiego. - Po wykonaniu odkrywki okazało się, że projektowany fundament jest o 70 cm poniżej usadowienia ściany zabytkowej. Udało się podnieść płytę fundamentową o dokładnie 72 cm, na co pozwoliły warstwy posadzkowe - tłumaczył dziennikarzom urzędnik wydziału inwestycji ratusza.

- Tę inwestycją realizujemy marzenie pana Łady-Cybulskiego, powstańca warszawskiego, który po wojnie trafił do Słupska i szefował teatrowi. Staremu, po którym nie został ślad. Jego imię nosi ulica na os. Westerplatte - mówiła dziennikarzom wiceprezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka.

Dominik Nowak, dyrektor Nowego Teatru - mówił o radości z inwestycji, ale zauważył w rozmowie z nami, że nie zmieszczą się tu magazyny i teatr potrzebuje parterowego budynku o pow. ok. 200 m.kw. w Słupsku. Bo musi korzystać z hali Morpolu w Ustce.

Nowa siedziba teatru powstaje w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji w miejscu jedynej należącej do Teatru Nowego nieruchomości. W miejscu podwórka i starej wozowni powstaje Centrum Inicjatyw Społecznych i Artystycznych (z dofinansowaniem unijnym).

Inwestycja będzie kosztowała ponad 13 milionów złotych i zostanie oddana do użytku w 2020 roku.

Grzegorz Hilarecki
Głos Pomorza
7 sierpnia 2018

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia