W sobotę i niedzielę w Ornontowicach

Lato z Fundację Szafa Gra

Serdecznie zapraszamy do udziału w pokazie końcowym projektu Lato w teatrze, organizowanego przez Fundację Szafa Gra. W ciągu dwóch tygodniu ponad 30 dzieci i młodzieży pracowało nad zagadnieniami ekologii przygotowując wspólną wypowiedź artystyczną.

Efekty ich pracy w formie instalacji zobaczyć można będzie dwukrotnie, w sobotę i niedzielę 7 i 8 lipca o godz. 17:00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Ornontowicach.

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatru. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjncyh projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

W aktualnej 11.edycji programu dofinansowanie otrzymało 40 ośrodków kultury z całej Polski – 17 organizacji pozarządowych i 23 samorządowe instytucje kultury. Instytucje, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie realizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 5 ośrodkom. W tym roku udział w Lecie w teatrze weźmie udział ponad 1200 uczestników.

Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Więcej o programie: www.facebook.com/programLatowteatrze

Sandra Staletowicz
Materiał organizatora
6 lipca 2018
Wątki
Lato 2018

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...