W STU w stu lecie

W STU w stu lecie urodzin Stanisława Lema odsłonimy jego mniej znane, a bardziej prywatne oblicze.

Naszą przewodniczką będzie Ewa Lipska - znakomita poetka i wieloletnia przyjaciółka Lema.

Jej prywatne rozmowy z pisarzem, ogromnie ceniona przez niego poezja i teksty piosenek złożą się na opowieść o niezwykłej przyjaźni dwóch wybitnych osobowości literackich.

Opowieść równie fantastyczną, choć zupełnie inną od tych, które znajdziemy na kartach książek autora „Solaris". Pełną pięknego języka, humoru i anegdot z przełomu wieków. W role Ewy Lipskiej i Stanisława Lema wcielą się Beata Rybotycka i Olaf Lubaszenko. Towarzyszyć im będzie niezastąpiony Konrad Mastyło, który zagra utwory Seweryna Krajewskiego, Zbigniewa Preisnera, Grzegorza Turnaua, Andrzeja Zaryckiego i Andrzeja Zielińskiego.

To będzie doskonały prezent na STU-letnie urodziny Stanisława Lema.

W STU w stu lecie urodzin Stanisława Lema odsłonimy jego mniej znane, a bardziej prywatne oblicze. Naszą przewodniczką będzie Ewa Lipska - znakomita poetka i wieloletnia przyjaciółka Lema. Jej prywatne rozmowy z pisarzem, ogromnie ceniona przez niego poezja i teksty piosenek złożą się na opowieść o niezwykłej przyjaźni dwóch wybitnych osobowości literackich.

Opowieść równie fantastyczną, choć zupełnie inną od tych, które znajdziemy na kartach książek autora „Solaris". Pełną pięknego języka, humoru i anegdot z przełomu wieków. W role Ewy Lipskiej i Stanisława Lema wcielą się Beata Rybotycka i Olaf Lubaszenko. Towarzyszyć im będzie niezastąpiony Konrad Mastyło, który zagra utwory Seweryna Krajewskiego, Zbigniewa Preisnera, Grzegorza Turnaua, Andrzeja Zaryckiego i Andrzeja Zielińskiego. To będzie doskonały prezent na STU-letnie urodziny Stanisława Lema.

Magdalena Jamka-Sułkowska
Materiał Teatru
1 września 2021

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...